Jak co roku 1 listopada Parafia pw. Świętej Trójcy w Supraślu oraz Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zorganizowały kwestę na rzecz ratowania niszczejących zabytków cmentarnych.
Supraski cmentarz jest jednym z najstarszych w województwie podlaskim. Czas jego powstania, szacuje się na koniec XVIII wieku. Na terenie nekropolii do rejestru zabytków wpisanych jest trzynaście nagrobków z końca XIX wieku, a także drewniana kaplica cmentarna i niektóre kute zabytkowe ogrodzenia. Na terenie "starego cmentarza" znajduje się też około czterdzieści nagrobków z końca XIX i początku XX wieku.
Jak co roku 1 listopada Parafia pw. Świętej Trójcy w Supraślu oraz Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zorganizowały kwestę na rzecz ratowania niszczejących zabytków cmentarnych. Aktywnie włączyli się w nią mieszkańcy Supraśla m.in. burmistrz Radosław Dobrowolski oraz sympatycy miejscowości np. redaktor programu TVP "Studio Wschód", pani Maria Przełomiec. Do tej pory w ramach zebranych środków wykonano remont figura Chrystusa na pomniku Ludwiki Zachert babci Andrzeja Małkowskiego twórcy polskiego Skautingu oraz remont kaplicy cmentarnej.
Pieniądze zebrane w tym roku będą „cegiełką” w wykonaniu generalnego remontu kościoła NMP oraz w sfinansowaniu ewidencji supraskich nekropolii: www.mogily.pl/supraslstary oraz www.mogily.pl/supraslnowy.
Te nowopowstałe strony internetowe są bazą danych z planami supraskich cmentarzy i zaznaczeniem poszczególnych nagrobków. Na podstawie napisów na nagrobkach sporządzano spis wszystkich osób na nich pochowanych.
Dodatkowo na stronie znajduje się wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia osoby zmarłej możemy odnaleźć jej miejsce spoczynku.
W kwestę na rzecz supraskich nekropolii aktywnie włączyli się mieszkańcy Supraśla m.in. burmistrz Radosław Dobrowolski oraz redaktor programu TVP "Studio Wschód" pani Maria Przełomiec