Zdrowie seniora - wykład i ćwiczenia rehabilitacyjne w szpitalu Holmed Uzdrowisko


 Konferencja w spr. objazdów spowodowanych budową estakady w Krasnem

Nie milknie temat zamknięcia części drogi do Supraśla, spowodowany budową estakady w Krasnem. Wykonawca złożył do supraskiego magistratu projekt dot. nowej organizacji ruchu podczas czasowego zamknięcia drogi wojewódzkiej. Konsorcjum nie ustosunkowało się do propozycji władz Supraśla, by prace nad estakadą były prowadzone w godzinach nocnych, zaś ruch dzienny odbywałby się „tradycyjną” trasą.

Wykonawca inwestycji - konsorcjum firm zaproponowało jednak dwa objazdy. Pierwszy dla samochodów osobowych, pojazdów uprzywilejowanych i autobusów komunikacji zbiorowej przez miejscowości: Podsupraśl- Studzianki-Wasilków-Białystok. Około dwuipółkilometrowy odcinek tej drogi miałby zostać utwardzony. Drugi objazd przez Podsupraśl-Krynki-Sokółkę dotyczy samochodów ciężarowych.

Burmistrz Supraśla podtrzymuje swoją decyzję o nocnych pracach w obrębie estakady, przy zachowaniu  przejezdności drogi w ciągu dnia. Niestety władze gminy Supraśl nie mają kompetencji blokujących decyzję wykonawcy. Mogą jedynie wyrazić swoja opinię w tej sprawie.

- Jeśli będzie taka konieczność zwrócimy się o interwencję do Marszałka Województwa Podlaskiego, który jest zarządcą tej drogi – powiedział Radosław Dobrowolski, Burmistrz Supraśla.- Jesteśmy w stanie przychylić się do propozycji wykonawcy, ale po spełnieniu warunków tj: uruchomieniu objazdu przez Podsupraśl-Zapieczki-Zaścianki, po uprzednim utwardzeniu trasy. Należy też rozważyć możliwość przejazdu przez teren budowy pojazdów uprzywilejowanych, co wiąże się z koniecznością utrzymania przejezdności drogi. Mamy nadzieję, że organy podejdą do tematu bardzo odpowiedzialnie.


 Nowa klinika dla kobiet w Supraślu

Nowoczesna klinika świadcząca usługi z zakresu usługi ginekologii estetycznej, medycyny estetycznej i kosmetologii -"Supramed" - powstała w Supraślu przy ul. Zacherta. Dlaczego właśnie w Supraślu? - Bo naszym zdaniemm Supraśl ma co najmniej tak duży potencjał rozwojowy jak Nałęczów czy Kazimierz Dolny. Jest pięknym, bogatym kulturowo miejscem, a status uzdrowiska bezsprzecznie służy jego rozwojowi. Drugim motywem była możliwość wsparcia tak zlokalizowanego pomysłu dotacją unijną z puli regionalnej dla terenów objętych obszarem Natura 2000 - wyjaśnia Elżbieta Fogiel, wiceprezes kliniki.

Supramed należy do Instytutu Technologii Medycznych, którego prezesem jest Magdalena Sadłowska, a wiceprezesem – Elżbieta Fogiel. Obie panie podkreślają, że kreując profil kliniki postawiły na uzupełnienie oferty turystycznej Supraśla.

- Nasz pomysł na biznes zakładał świadczenie tu tylko takich usług, których nie ma w hotelach supraskich. Jednym z celów naszego projektu jest bowiem stworzenie wspólnego produktu turystycznego Supraśla, jako miejsca, do którego przyjeżdża się po zdrowie ciała i ducha.

Właścicielki Supramedu powołują się na przykład Solca Zdroju, którego rozwój oparł się na złożach siarki.

– Tymczasem Supraśl – mówią - zasłynął już jako uzdrowisko oferujące unikalny mikroklimat i bogate złoża borowiny i trzeba, opierając się na tym, przy współpracy hoteli, ośrodków sanatoryjnych, gastronomii i właśnie medycyny estetycznej budować wspólną prężną markę miasta. Stąd nasza decyzja o wykluczeniu zabiegów konkurujących z ofertą hoteli. Supramed m.in. zaprasza kobiety na zabiegi ginekologii estetycznej.

Wśród współpracowników kliniki są sławy medyczne i wybitni specjaliści z regionu. Na przykład dr hab. Paweł Knapp. - Ciało kobiety ulega zmianom wraz z ciążą, wiekiem, menopauzą, stylem życia. Niejednokrotnie pojawia się też dyskomfort związany z życiem seksualnym: suchością, bolesnością okolic intymnych, problemami nietrzymania moczu czy bliznami po porodzie. Dzięki nowoczesnej laseroterapii możemy te problemy rozwiązywać i łagodzić. I życie kobiet staje się po prostu przyjemniejsze – tłumaczy Paweł Knapp, opisując zabiegi wykonywane za pomocą ultranowoczesnego lasera MonaLisa Touch.

- Klinika oferuje też zabiegi medycyny estetycznej i zabiegi kosmetologiczne opartej na najnowocześniejszych technologiach, np. jedynym na Podlasiu termoliftingu Zaffiro – dodaje prezes Sadłowska i jeszcze raz podkreśla, że koncepcja takiego, a nie innego zestawu usług… opartego na medycynie regeneracyjnej i kosmetologii… służy też zatrzymaniu na dłużej turystów w Supraślu. A to już może być zysk dla wszystkich w mieście: dla nas, dla hotelarzy, którzy goszczą turystów na dłużej niż jedną dobę, dla osób świadczących usługi gastronomiczne, a docelowo dla gminy i jej mieszkańców.

Marzenia właścicielek Supramedu także biegną w kierunku kompleksowej oferty uzdrowiskowej:

- Mamy w planach – opowiada Elżbieta Fogiel - sprzedaż pakietów pobytowych, zorganizowanych tak, by turysta mieszkający w jednym hotelu skorzystał z usług szpitala uzdrowiskowego i jeszcze mógł uzupełnić swoją strefę spa w innym hotelu i skorzystać z naszych usług medycyny estetycznej i kosmetologii. Wierzymy, że pomysł na biznes oparty na współpracy jest trafiony. Daje nieograniczone możliwości rozbudowywania oferty i tworzenia wspólnej marki turystycznej jednego z najpiękniejszym miasteczek w Polsce.Klinika Supramed mieści się przy ul. Zacherta 14 lok 5 w Supraślu.

www.klinikasupramed.pl

 źródło tekstu: Strefa Biznesu Podlaskie

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
101112131415
17181920212223
24252627282930

Nadchodzące wydarzenia

Msza Św. w intencji Ofiar...

czerwiec
niedziela
16
16 czerwca 2024r. o godz. 13:00 pod pomnikiem Ofiar w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce
13:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.