Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz zorganizowane grupy dzieci i uczniów z gminnych przedszkoli i szkół do udziału w Wielkiej Akcji Sprzątania Gminy, która odbędzie się w dniach 1-8 kwietnia 2022 r. (oryginalnie akcja miała trwać 1-4 kwietnia, ale w związku z zimową aurą została przedłużona o kilka dni)

Przesłaniem akcji jest czyste środowisko wokół nas- aby to osiągnąć wystarczy dbać o otaczające nas tereny. Dlatego wspólnie możemy posprzątać naszą najbliższą okolicę i pokazać, że razem możemy więcej!

Koordynatorem akcji jest Referat Gospodarki Odpadami UM w Supraślu. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie (85) 713-27-07.

Liczymy, że spotkamy się z Państwem w terenie, aby w ramach Dnia Ziemi pokazać, że środowisko naturalne i nasze otoczenie nie jest nam obojętne!
Zasady udziału w akcji:

  1. Zbieramy wyłącznie odpady z terenów niezamieszkałych takich jak np. lasy, rowy, polany, boiska, place zabaw itd.;
  2. Każdy uczestnik otrzymuje worki, w których składuje zebrane odpady. Dodatkowo przedszkolom i szkołom uczestniczącym w przedsięwzięciu zapewnia się rękawice ochronne;
  3. Odpady umieszcza się wyłącznie w kontenerach do tego celu przeznaczonych, bądź wyjątkowo w odniesieniu do odpadów zebranych z Lasu Uroczysko Bagno (przy ul. Ciołkowskiego) na gruncie, ale w miejscach wskazanych przez Leśniczego. Miejsca rozmieszczenia kontenerów przedstawiono poniżej. Kontenery będą dostępne już pierwszego dnia akcji, w godzinach porannych;
  4. Zabrania się umieszczania w kontenerze odpadów innych niż pochodzące ze zbiórki, w ramach zorganizowanej Wielkiej Akcji Sprzątania Gminy, w szczególności z gospodarstw domowych, instytucji publicznych, oraz działalności gospodarczej i rolnej;
  5. Zabrania się transportowania odpadów, wystawiania ich w ramach gminnego systemu odbioru odpadów (w terminach odbioru odpadów zmieszanych na nieruchomościach zamieszkałych), jak również przywożenia ich do gminnych PSZOK-ów;
  6. Odbiór i zagospodarowanie zebranych odpadów, zagwarantowany jest wyłącznie dla odpadów zebranych w czasie trwania akcji.

Miejsca, w których będa postawione konternery:

  Zaścianki  
  zaścianki górka tomka

 

  ul. Górka Tomka przy placu zabaw (boisku) 

  Grabówka  
  grabówka plac zabaw

 

  ul. Jodłowa przy placu zabaw

  grabówka jodłowa

 

  ul. Jodłowa przy boisku (skrzyżowanie z ul. Klonową

  grabówka jodłowa

 

  ul. Białostocka, wjazd na cmentarz parafialny

  grabówka cyprysowa

 

  Skrzyżowanie ul. Szosa Supraska i ul. Leśna Polana (okolice dz. nr 100/6)

  Ogrodniczki

 

  ogrodniczki jeziorna

 

  ul. Jeziorna (okolice dz. nr 940/18)

  Sobolewo

 

  sobolewo szpacza

 

  ul. Szpacza (okolice dz. nr. 408/3)

  Supraśl

 

  suprasl nowy swiat

 

  Na końcu ul. Nowy Świat (okolice dz. nr. 1213/2 

  suprasl kominek

 

  Na końcu ul. Lewitówka (przy "kominku")

  suprasl bulwary

 

  Przy parkingu na Bulwarach

 

Miejsca gromadzenia odpadów bez kontenerów (odpady składuje się w miejscu wyznaczonym). Odpady zebrane w Lesie Uroczysko Bagno (przy ul. Ciołkowskiego) powinny być zeskładowane w miejscach wyznaczonych przez Leśniczego Leśnictwa Solnicki Las tj. przy znaku zakaz wyrzucania śmieci.

Aby pobrać pełna informację o Wielkiej Akcji Sprzątania Gminy, klikj grafikę niżej, lub LINK ->>

wspolne sprzatanie 01

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.