W Supraślu odbył się siódmy międzynarodowy kongres EKO FORUM w ramach którego poruszano tematy związane z transformacją energetyczną. Konferencje otworzył burmistrz Supraśla.

Kongres rozpoczął się w niedzielę 12 września na supraskim rynku. Zaparkowały tam samochody elektryczne i hybrydowe. Można było także zobaczyć stacje do ładowania pojazdów czy przejść się po jarmarku produktów ekologicznych. Wśród wystawców pojawili się między innymi Urząd Marszałkowski, PGW Wody Polski, czy Uzdrowisko Supraśl.

Drugiego dnia Kongres przeniósł się do Biblioteki Publicznej. Tam wręczono eko certyfikaty, a wśród nagrodzonych podobnie jak w ubiegłym roku znalazł się burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

Wśród panelistów znaleźli się Artur Michalski (wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), Szymon Kozak (Prezes Zarządu DOEKO GROUP Sp. z o.o.) oraz Jacek Spólnik (Prezes Zarządu Energy Island Sp. z o.o.).

W ubiegłym roku EKO FORUM odbyło się w Domu Ludowym, gościem specjalnym był między innymi ówczesny Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk. Omawiano wtedy między innymi kwestie związen z zasobami wodnymi na terenach rolniczych. Podpisano także wtedy listy intencyjne w sprawie budowy zbiornika retencyjnego w Supraślu, co miałoby z kolei być odrestaurowaniem XVI-wiecznego Supraskiego Systemu Wodnego.

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.