Drugim bardzo ważnym punktem obchodów 190. rocznicy Bitwy Pod Sokołdą było spotkanie z Panem Redaktorem Adamem Sikorskim – realizującym filmy dokumentalne z serii „Było nie minęło”. Oczywiście celem tego spotkania, które odbyło się na dziedzińcu Nowej Biblioteki w Supraślu było wspólne oglądanie filmów poświęconych poszukiwaniu żołnierzy pułkownika Zaliwskiego – poległych pod Sokołdą w dniu 7 lipca 1831 r.

Swoją wizytę Pan Adam Sikorski rozpoczął od zwiedzenia wystawy Teatru Wierszalin oraz wystawy zabytkowych kafli supraskich. Przewodnikami w tej krótkiej wycieczce po budynku nowej Biblioteki w Supraślu był dyrektor CKiR Pan dr Łukasz Lubicz-Łapiński oraz Burmistrz Supraśla dr Radosław Dobrowolski – współautor wystawy o kaflach supraskich.

Na dziedzińcu Biblioteki na naszego Gościa czekało grono fanów, z których każdy chciał chociaż chwilę porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie spotkania było coś dla ducha, ale i coś dla ciała. Na rozpalonym ognisku można było upiec sobie kiełbaskę a następnie w przerwach kolejnych odcinków „Było nie minęło” o Kopnej Górze, posłuchać na żywo uczestników zaangażowanych w poszukiwania powstańczych grobów oraz w tworzenie nekropolii – mauzoleum na Kopnej Górze.

Spotkanie moderował dr historii Pan Łukasz Lubicz-Łapiński, zaś o wydarzeniach z przeszłości opowiadali: leśnik, regionalista i miłośnik historii Pan Krzysztof Łaziuk oraz historycy Pan Adam Sikorski i dr Radosław Dobrowolski.

Spotkanie, chociaż niezwykle ciekawe, musieliśmy zakończyć w zaplanowanym czasie, aby zdążyć na godzinę 23:00 na Kopną Górę, gdzie czekały nas kolejne punkty obchodów rocznicowych Bitwy pod Sokołdą.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.