Z radością informujemy, że dzisiaj, tj. we czwartek 4 lutego 2021 w Urzędzie Miejskim w Supraślu odbyła się uroczystość podpisania 6-letniej Umowy pomiędzy Gminą Supraśl a PKS NOVA. Umowę ze strony Gminy Supraśl podpisał Burmistrz Supraśla p. dr Radosław Dobrowolski, zaś ze strony PKS NOVA Prezes Zarządu p. Andrzej Mioduszewski.

img 4894

 

nowe autobusy 02

Uroczystość rozpoczęła się na Dworcu Autobusowym w Białymstoku, gdzie po krótkich wypowiedziach przedstawicieli stron Umowy, w obecności zaproszonych Gości i mediów zostały poświęcone nowe piękne autobusy, które już od poniedziałku 8 lutego br. rozpoczną regularną obsługę podróżujących na trasie Białystok – Supraśl - Białystok.

Warto wspomnieć, że nawiązanie współpracy z PKS NOVA daje Gminie Supraśl dużo korzyści. Wyliczmy kilka z nich:

  • Możliwość wyboru taboru przewozowego, dzięki czemu z autobusów niskopodłogowych mogą korzystać osoby starsze oraz osoby niepełnosprawne.
  • Na pokładzie każdego z trzech autobusów mamy po 2 monitory LCD, które ułatwią komunikację z mieszkańcami Gminy i Gośćmi odwiedzającymi Uzdrowisko Supraśl.
  • Osoby dojeżdżające do Białegostoku do pracy mogą korzystać z bardzo dużych zniżek od ceny biletu, zaś osoby 70+ mogą podróżować nieodpłatnie.
  • Odrzucenie ofert konkurencyjnych i nawiązanie współpracy z PKS NOVA pozwoli Gminie Supraśl na zaoszczędzenie w perspektywie 6-ciu lat aż 3 milionów złotych! Zaoszczędzone pieniądze będą z pewnością wykorzystane na sfinansowanie wielu innych ważnych dla mieszkańców naszej Gminy potrzeb.

Nowe autobusy mają symboliczne oznaczenie „500” w nawiązaniu do ponad 500-letniej historii miasta Supraśl. Przypominamy, że kilka miesięcy temu, to właśnie mieszkańcy Gminy Supraśl w głosowaniu przez internet wybrali projekt graficzny autobusu. Wszyscy możemy być dumni z pięknych autobusów, które są doskonałym narzędziem promocji naszej Gminy oraz wizytówką naszej lokalnej społeczności.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.