Po długotrwałym procesie budowlanym ukończona została inwestycja pn. „Zagospodarowanie doliny rzeki Supraśl – budowa kładki wraz z remontem jazu na rzece Supraśl etap I". Inwestycja ta bez wątpienia podniesie walory turystyczno-uzdrowiskowe naszego miasta.

 

Gmina Supraśl otrzymała pozwolenie na użytkowanie kładki w formie decyzji Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Inwestycja była realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj" przez Mazurskie Drewno Sp. z o. o. z siedzibą z Gołdapi.

W ramach prac zdemontowano istniejącą kładkę pieszo-rowerową zagrożoną poprzez podmycie przyczółku zlokalizowaną na szlaku turystycznym Supraśl –Dębowik, a elementy z demontażu przewieziono na plażę miejską w Supraślu. Po opracowaniu dokumentacji „Budowa kładki wraz z remontem jazu na rzece Supraśl"  wyremontowano jaz na rzece Supraśl oraz wybudowano kładkę na rzece Supraśl.

W końcowym etapie reazliwanym przez innego Wykonawcę zostały wykonane barierki ochronne i trapy.

Całość inwestycji wyniosła około 340 000 zł. 

Przypomnijmy, że na początku 2018 roku tzw. „ kładka na Dębowik” została zdjęta, ponieważ groziła obsunięciem do rzeki, a właściciel terenu obok nie wyrażał zgody na użyczenie swojego gruntu by oprzeć most o przyczółek zlokalizowany na jego gruncie.Dlatego też kładka została przeniesiona w nowe miejsce -  połączyła dwa brzegi przy spiętrzeniu wody na Zajmie.

kladka odbior 1

Stylowa, drewniana kładka nie tylko połączyła dwa brzegi rzeki Supraśl, ale idealnie wpisała się w krajobraz nadrzecznych bulwarów.

foto: E.Kiljańczyk 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Lipiec 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.