Najnowszy spot Podlaskiej Policji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym został nakręcony w Uzdrowisku Supraśl.

 

 

Bezpieczeństwo drogowe jest kwestią dotycząca zarówno pieszych, kierowców aut jak i jednośladów, również tych elektrycznych. Niestety, jak się okazuje coraz więcej dorosłych osób zapomina o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. O tym, jak najbanalniejszy błąd może przyczynić się do utraty zdrowia, a nawet życia przypomina najnowszy spot Podlaskiej Policji, nakręcony w Uzdrowisku Supraśl.
Premierowy pokaz odbył się w Zespole Szkół Mundurowych w Białymstoku. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Podlaskiej Policji, dyrektor WORD w Białymstoku Przemysław Sarosiek, Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski oraz młodzież klas mundurowych.


- Ta inicjatywa ma swój cel: uwrażliwienie na sprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – podkreślił Burmistrz Supraśla. - Każdy z nas spotkał osobę uczestniczącą w kolizji, a nawet ciężko poszkodowaną. Uzdrowisko Supraśl jest miejscem coraz popularniejszym, odwiedzanym przez gości z całej Polski, dlatego kwestia bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest dla nas tak istotna. Poza tym przez naszą gminę przebiega ruchliwa droga krajowa Białystok – granica państwa. Dlatego cieszę się, że doszło do takiej współpracy. Jeżeli w ten sposób uda się ocalić choć jedną osobę przed utratą zdrowia lub życia, to będzie to ważne osiągnięcie, dlatego zapraszam do tego projektu również inne samorządy.


Termin promocji filmu nie jest przypadkowy. Od 16 do 22 września, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podlascy policjanci ruchu drogowego podczas spotkania z młodzieżą licealną rozmawiają o zachowaniach skutkujących poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 IMG 4631

IMG 4636

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.