Informujemy, iż zmieniły się formularze w zakresie dokonywania zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew lub krzewów z terenu nieruchomości.


Osoby fizyczne - jeśli wycinka nie związana jest z prowadzeniem działalności gospodarczej dokonują zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew z terenu nieruchomości. Wzór zgłoszenia (kliknij)  dostępny jest w siedzibie Urzędu Miejskiego w Supraślu oraz Filii Urzędu w Zaściankach.


Podmioty które planują usunięcie drzewa w związku z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą składają wniosek o wydanie zgody na usunięcie drzew z terenu nieruchomości. Wzór wniosku o wydanie zgody dostępny jest do pobrania pod adresem BIP oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Supraślu oraz Filii Urzędu w Zaściankach.


W terminie 21 dni od otrzymania zgłoszenia, pracownik Urzędu Miejskiego dokona oględzin drzew (bez konieczności udziału wnioskodawcy). Drzewa będzie można usunąć dopiero po upływie 14 dni od oględzin, pod warunkiem, że Burmistrz Supraśla nie wniesie sprzeciwu (tzw. milcząca zgoda). W przypadku nieusunięcia drzewa przed upływem 6 miesięcy od przeprowadzonych oględzin, usunięcie drzew będzie mogło nastąpić po dokonaniu ponownego zgłoszenia.


Jeżeli w terminie 5 lat od dokonania oględzin właściciel nieruchomości wystąpi o wydanie decyzji o pozwolenie na budowę, a budowa ta będzie mieć związek z prowadzeniem działalności gospodarczej i będzie realizowana na części nieruchomości, na której rosły usunięte drzewa będące przedmiotem procedury zgłoszenia, wówczas na właściciela nieruchomości nałożony zostanie obowiązek uiszczenia opłaty za usunięcie drzew.


Jednocześnie przypominamy, iż zgłoszeniu nie podlegają drzewa, których obwody pnia na wysokości 5 cm od ziemi nie przekracza:
80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego;
65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;
50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

 

Zdjęcie źródło: https://gardensnursery.com

Kalendarium

 Marzec 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
2021222324
283031  

Nadchodzące wydarzenia

Wiosna Twórców Supraśl 20...

marzec
sobota
25
Targowisko rękodzieła i spotkania ze sztuką w różnych miejscach. Wszyscy Twórcy pochodzą...

Na Jedwabnym Szlaku - Uzb...

marzec
poniedziałek
27
Wystawa fotografii Igora Strojeckiego z podróży śladami jego pradziadka Leona Barszczewskiego...
13:00

Spotkanie dla pracodawców...

marzec
środa
29

10:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.