Na skutek informacji o wilku pojawiającym się na terenie Grabówki, Burmistrz Supraśla zgodnie z kompetencją złożył do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku wniosek o odłowienie zwierzęcia. Po otrzymaniu zgody podjęte zostaną dalsze kroki.

Niebezpieczne sytuacje z udziałem wilka w bezpośredniej bliskości siedzib ludzkich mają charakter incydentalny. Przyczyną tego jest często łatwo dostępna baza pokarmowa, głównie niezabezpieczone pojemniki na odpady i kompostowniki. Dla bezpieczeństwa ludzi, ale też dla dobra wilków, niezmiernie ważne jest unikanie działań, które zachęcają te drapieżniki do przebywania w pobliżu zabudowań lub uzależniają je od pokarmu dostarczanego przez człowieka.

Przypominamy o:
• obowiązku zapewnienia opieki domowym zwierzętom (głównie psom),
• zakazie puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna (art. 10a ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt),
• zakazie puszczania psów luzem w lesie (art. 30 ust. 1 pkt 13 ustawy o lasach).
• zabezpieczaniu pojemników na odpady przed dostępem zwierząt drapieżnych.

Jeśli zobaczą Państwo wilka na obszarach zamieszkałych przez ludzi prosimy o poinformowanie Urzedu Miejskiego w Supraslu o tym fakcie. Zdjęcie, datę z przybliżoną godziną, lokalizację prosimy o przesyłanie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 wilk broszura

Kalendarium

 Kwiecień 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.