Samotni i schorowani, prawosławni mieszkańcy gminy Supraśl otrzymają koszyczek wielkanocny.

 

To kontynuacja akcji Koszyczek2020, rozpoczętej w minionym tygodniu, przed katolickimi świętami Wielkanocnymi. Wtedy to koszyczki wielkanocne trafiły do 150 mieszkańców naszej gminy. Tym razem, z racji na przypadające w najbliższych dniach prawosławne święta Wielkiej Nocy święconkę otrzyma pięćdziesiąt osób. Dystrybucją tak, jak i ostatnio zajmą się wolontariusze z Grupy Ratowniczej Nadzieja.

- Chcemy, by osoby starsze, schorowane i samotne pouczyły w tym trudnym dla wszystkich czasie, że są dla nas ważne i że o nich pamiętamy - powiedział Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski, który z chęcią przystąpił do programu.

- W naszym regionie jest wielu seniorów, osób samotnych i wykluczonych - powiedział Patryk Panasiuk, prezes Fundacji Hagia Marina w Białymstoku, organizator akcji Koszyczek2020. - To do nich trafią koszyczki. Otrzymają je również dzieci hospitalizowane w oddziałach onkologicznych i szpitalach zakaźnych na terenie województwa oraz pracownicy personelu medycznego. Do akcji włączył się Urząd Marszałkowski, dzięki czemu rozszerzyliśmy działania na całe województwo. W sumie koszyczki wielkanocne trafią do ponad 40 000 osób na Podlasiu. 

Koszyczki dla mieszkańców gminy Supraśl zostały przygotowane przez restaurację Ojcowizna z Supraśla.

koszyczek prawoslawni

Kolejne 50 koszyczków wielkanocnych trafi do prawosławnych samotnych i schorowanych mieszkańców naszej gminy. 

 

koszyczek wielkanocny 1

Koszyczki wielkanocne zostały poblogosławione przez Księdza Wiesława Kuleszę, Proboszcza Parafii p.w. Królowej Polski w Supraślu.

 

IMG 9027

Święconki do mieszańców roznosili ratownicy z Grupy Ratowniczej Nadzieja. Foto:GR Nadzieja

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Sierpień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.