Zabawek będzie w sumie sześć, a wśród nich podwójna huśtawka i piaskownica. Zostaną zamontowane na placu zabaw przy ul. Górka Tomka w Zaściankachw ciągu najbliższych tygodni.

 

- Będą to solidne urządzenia, wykonane z metali i tworzyw sztucznych – zapowiada Marcin Iwaniuk, z-ca burmistrza Supraśla. - Niestety poprzednie wykonane z drewna nie zdały egzaminu. Uczymy się jednak na błędach i szukamy bardziej trwałych rozwiązań.

Powodem zniszczenia zabawek była duża wilgotność gruntu, na którym znajdował się plac. Poprzednie urządzenia wytrzymały zaledwie kilka lat, po czym zaczęły gnić. Do zniszczeń przyczynili się także wandale, którzy połamali huśtawkę. Mieszkańcy Zaścianek sygnalizowali gminie, że dotychczasowy plac zabaw przestał spełniać swoją rolę i zaczyna wręcz stwarzać zagrożenie. Stare urządzenia zostały więc zabrane, a na ich miejsce pojawią się nowe. Będzie ich w sumie pięć.

I tak na placu pojawią się dwie huśtawki, w tym jedna podwójna. Będzie też bujak typu „żyrafka”, zjeżdżalnia oraz karuzela. Nie zabraknie również piaskownicy. Władze gminy wyłoniły już wykonawcę inwestycji – będzie to firma Swing Zabawki. Koszt przedsięwzięcia to w sumie ponad 20 tys. zł.

- Jesteśmy w trakcie podpisywania umowy – informuje zastępca burmistrza Supraśla. - Urządzenia powinny zostać zamontowane na placu za ok. trzy tygodnie. Wtedy powinno być już cieplej, a co ważne być może minie zagrożenie koronawirusem i dzieci będą już mogły wrócić do szkół i przeszkoli, a co za tym idzie, także na place zabaw.

Dobrych wiadomości dla najmłodszych jest więcej. Nowy plac zabaw pojawi się także w oddziale przedszkolnym przy Szosie Baranowickiej. Tę inwestycję będzie jednak prowadzić dyrekcja placówki. Władze gminy dokładają wszelkich starań, by takich miejsc było jak najwięcej. Stąd place zabaw dla dzieci znajdują się w niemal każdej większej miejscowości na terenie gminy. Poza wspomnianymi Zaściankami, plac jest również w Grabówce, Sobolewie, a także w Supraślu.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Grudzień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.