- Cieszę, się, że możemy Państwa gościć na terenie naszego miasta i gminy. Myślę, że Supraśl to idealne miejsce do organizacji tak ważnego wydarzenia, jakim jest „Eko Forum”. Nasza gmina jest uzdrowiskiem w sercu natury, dzięki czemu spełniamy wysokie, ekologiczne standardy – powiedział Burmistrz Supraśla.

 


„Eko forum” to międzynarodowy kongres poświęcony energetyce odnawialnej, nowym technologiom z dziedziny ekologii oraz sposobom pozyskiwania funduszy na ich wdrażanie. W tym roku ma miejsce jubileuszowa, piąta już edycja kongresu.W wydarzeniu zorganizowanym w Supraślu biorą udział samorządowcy, przedstawiciele rządu i agend rządowych, oraz przedsiębiorcy. Głównym celem prowadzonych obrad jest sformułowanie konkretnych propozycji dla nowej strategii rozwoju Polski Wschodniej, a także stworzenie koncepcji i rozwiązań sprzyjających rozwojowi ekoenergetyki.

Inicjując obrady Burmistrz Radosław Dobrowolski podkreślił, że to do miejscowości uzdrowiskowych, takich jak Supraśl, należy szczególna powinność dbania o odpowiednie warunki naturalne. To właśnie uzdrowiska mają obowiązek przestrzegania wielu restrykcyjnych norm jeśli chodzi o jakość powietrza, ochronę zieleni, ale także ochronę konserwatorską.

Podczas dzisiejszej konferencji zorganizowanej między innymi przez Fundację Ośrodek Wspierania Ekologii oraz magazyn „Ozeon” zarządzane przez Krzysztofa Jana Stawnickiego, udział biorą doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska Paweł Sałek, Wiceminister Środowiska Sławomir Mazurek, p.o. Prezesa Zarządu PGE Energia Odnawialna S.A. dr Arkadiusz Sekściński, czy Zastępca Prezesa NFOŚiGW Artur Michalski.

IMG 0391

IMG 0412

 

tekst i foto: PS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

 Maj 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.