Koła Gospodyń Wiejskich w Karakulach oraz w Grabówce otrzymały dotację od Marszałka Woj. Podlaskiego na realizację projektów.

Dotacje zostały przyznane w ramach konkursu w sferze działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Jego celem jest upowszechnianie działań związanych z tradycjami kulinarnymi i rękodzielniczymi.
- Program ten powstał za kadencji obecnego zarządu- powiedział Artur Kosicki Marszałek Województwa Podalskiego.- W tym roku pula pieniędzy do rozdysponowania była rekordowo duża, bo została zwiększona do kwoty niemal 1,2 mln zł. W trakcie całej kadencji zarząd na tego typu działania poświęcił prawie 3 mln zł.

I tak wśród 47 dofinansowanych inicjatyw znalazły się dwa koła gospodyń wiejskich z gminy Supraśl. Pierwsze – KGW w Karakulach otrzymało 9500 zł na realizacje projektu „Mąka i chleb symbolem tradycji z nutką nowoczesności”, który zakłada zorganizowanie
dwóch warsztatów kulinarnych z pieczenia ciasta drożdżowego oraz chleba na zakwasie.
Drugie wyróżnione KGW z gminy Supraśl - „Słowiańskie Wianki” z Grabówki realizować będzie cykl spotkań – warsztatów zielarskich dotyczących ziół, ich właściwości leczniczych i praktycznych. Na ten projekt Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyznał dofinansowanie w kwocie 9440 zł.

A.Ochrymiuk KGW KArakule

A. Ochrymiuk z KGW w Karakulach podczas podpisywania umowy dotującej.

Foto: Krzysztof Duszyński/UMWP

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.