Dzięki rozbudowie Szkoły Podstawowej w Sobolewie, powstała pracownia techniczna i otworzyły się zupełnie nowe możliwości.
To miejsce umożliwia nie tylko naszym uczniom zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, ale także daje nauczycielom szansę na stały rozwój. W dniu 22 kwietnia, na zaproszenie nauczyciela techniki Pani Moniki Mojsak, odbyły się wyjątkowe warsztaty techniczne pt.: „Lekcja techniki z autorem podstawy programowej, twórcą metody wielomateriałowych projektów technicznych – Witoldem Jakubkiem".
 
Już od pięciu lat uczniowie naszej szkoły, korzystając z metody projektów wydawnictwa Jawi, zdobywają praktyczne umiejętności techniczne. Na zajęciach nie tylko poznają zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także tworzą modele, takie jak łódki, lampki czy wyplatają ściegi dziewiarskie. Ponadto, uczą się odczytywania rysunków technicznych oraz obsługi elektronarzędzi.
 
W miniony poniedziałek grupa nauczycieli ze szkół z naszej gminy i województwa miała niepowtarzalną okazję zapoznać się zarówno teoretycznie, jak i praktycznie, z metodami zajęć prowadzonych w naszej szkole. Warsztaty te nie tylko dostarczyły nowej inspiracji, ale także umożliwiły wymianę doświadczeń, która z pewnością przyczyni się do praktycznego rozwoju zajęć technicznych w naszym regionie.
 
fot. Bogusław Mojsak
 
DSC 0464 minDSC 0468 minDSC 0497 minDSC 0525 minpnggrupowefoto min1

Kalendarium

 Lipiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
1234
293031    

Nadchodzące wydarzenia

Festiwa sztuki teatralnej...

lipiec
piątek
5
Festiwal "Między wierszami" w Supraślu to wydarzenie, które łączy w sobie różne dziedziny...

III Światowe mistrzostwa ...

sierpień
sobota
3

14:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.