To akcja charytatywna, która została zorganizowana w Przedszkolu Samorządowym w Grabówce na przełomie listopada i grudnia. Polegała ona na zbiórce i ofiarowaniu darów mieszkańcom Domu Matki i Dziecka Nazaret w Supraślu.

- Celem akcji było zaszczepienie w dzieciach chęci pomagania, dzielenia się i dawania, dostrzegania kłopotów i trudnej sytuacji innych ludzi - przyznała Joanna Bogus, organizatorka akcji. - Była ona dla dzieci prawdziwą lekcją empatii, która uczy szacunku, współczucia i życzliwości dla drugiego człowieka.Osoby obdarowane nie miały słów wdzięczności, a ich oczy w trakcie składania życzeń i podarunków były ze wzruszenia pełne łez.

Przedszkolaki wraz z rodzicami z ogromnym entuzjazmem podjęli się zadań zmierzających do realizacji celu akcji. Dzięki ich zaangażowaniu i hojności zebrano bardzo wiele produktóww postaci środków higieny, pampersów, słodyczy, zabawek, książeczek, ubranekdla niemowlaków. W darach znalazł się też wózek dziecięcy, kocyki, ręczniki, mleko w proszku, środki dezynfekcji.
6 grudnia, z okazji Mikołajek, organizatorki akcji Beata Dmitruki i Joanna Bogus w imieniu wszystkich przedszkolaków i ich rodziców, przekazały zebrane rzeczy potrzebującym.

- Radość i wielkie zaskoczenie - powiedziała siostra Christiana ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu zajmująca się podopiecznymi.

-Ten piękny i szlachetny gest mógł być spełniony dzięki otwartości serc naszych wspaniałych rodziców - dodała Joanna Bogus. - I za to składamy im gorące, płynące z serca życzenia i podziękowania!

akcja mikolaj przedszkole 1

akcja mikolaj przedszkole 3

akcja mikolaj przedszkole 2

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
101112131415
17181920212223
24252627282930

Nadchodzące wydarzenia

Msza Św. w intencji Ofiar...

czerwiec
niedziela
16
16 czerwca 2024r. o godz. 13:00 pod pomnikiem Ofiar w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce
13:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.