to tytuł projektu zrealizowanego przez uczniów klas trzecich Liceum Plastycznego w Supraślu w ramach platformy eTwinning.

Projekt trwał od października 2018 do stycznia 2019. Językiem projektu był angielski.

Głównym założeniem przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów przykładami sztuki ulicznej, znajdującej się w miejscach ich zamieszkania, jak również ćwiczenie umiejętności komunikacji i wymiana informacji w języku angielskim z partnerami projektu z Hiszpanii, Chorwacji i Turcji. Uczniowie zgromadzili materiały w postaci zdjęć, opisów, informacji o autorach, historii związanych z powstaniem poszczególnych przykładów sztuki ulicznej.

Na platformie eTwinning uczniowie opublikowali swoje autoprezentacje w postaci filmu, zaprezentowali swoją szkołę, miejscowość i Polskę, używając różnych aplikacji i narzędzi internetowych. Przygotowali również własne projekty graffiti i murali w formie pocztówek. W ogólnoszkolnym głosowaniu wybrano logo projektu, jak również przygotowano ogólnoszkolną wystawę podsumowującą projekt w postaci wystawy materiałów zgromadzonych podczas prac projektowych.

Dzięki projektowi uczniowie mogli wykorzystać znajomość języka angielskiego do bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami z Hiszpanii, Chorwacji i Turcji – partnerów projektu i poznać kulturę tych krajów. W czasie realizacji wykorzystano Internet, różnorodne oprogramowania, aparaty fotograficzne i kamery, co uczyniło zajęcia znacznie ciekawszymi i bardziej angażującymi.

Zdecydowanie polecam korzystanie z platformy eTwinning. Udział w projekcie nie wymaga nakładów finansowych, zarejestrowany użytkownik ma dostęp do licznych, bezpłatnych narzędzi, dzięki którym może rozpocząć i prowadzić współpracę ze szkołami z Polski lub innych krajów. Platforma daje szansę na naukę w innej, bardziej atrakcyjnej formie, powoduje zdrowe współzawodnictwo wśród uczniów i urozmaica zajęcia.

tekst: Jolanta Hołownia – nauczyciel języka angielskiego

      

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
101112131415
17181920212223
24252627282930

Nadchodzące wydarzenia

Msza Św. w intencji Ofiar...

czerwiec
niedziela
16
16 czerwca 2024r. o godz. 13:00 pod pomnikiem Ofiar w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce
13:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.