Mieszkańcy gm. Supraśl mogą zgłaszać się na szkolenia w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych "Ja w Internecie”.

 

Szkolenia w ramach projektu  przeznaczone są dla mieszkańców Gminy Supraśl w przedziale wiekowym od 25 roku życia. Odbywać się będą w trzech punktach na terenie gminy: Sportowa Szkoła Podstawowa im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu, Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie oraz Zespół szkolno-Przedszkolny im. Ochotniczych Straży Pożarnych w Ogrodniczkach. Termin realizacji szkoleń: styczeń – kwiecień 2019r.

Założono realizację szkoleń:

„Rodzic w internecie” (po 1 szkoleniu w każdym punkcie szkoleniowym) - uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak chronić dzieci przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z internetu. Nauczą się wychwytywać treści, które wpływają na negatywnie na emocje czy psychikę dziecka i na nie reagować. Otrzymają wskazówki jak odróżnić treści legalne od nielegalnych. Poruszane będą kwestie rozmów video, korzystania ze smartfonów, mediów społecznościowych, ochrony przed wirusami internetowymi i korzystania z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i smartfonach.

„Tworzę własną stronę internetową (blog)” (1 szkolenie w gminie) -szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające im stworzyć swoje miejsce w sieci, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego nowe treści (tekst, muzyka, grafika, film) zgodnie z prawem autorskim.

„Kultura w sieci” (1 szkolenie w gminie) - celem szkolenia jest nauczenie uczestników m.in. jak bezpiecznie w legalnych źródłach szukać filmów, muzyki, spektakli, książek, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych w internecie, jak korzystać z nich zgodnie z prawem podczas nauki i w twórczości własnej.

Kwestionariusz rekrutacyjny (kliknij). Dokumenty należy składać w Urzędzie Miejskim w Supraślu – punkt obsługi interesanta lub Filia w Zaściankach.

Więcej informacji pod numerem telefonu 85 713 2718

 

UDZIAŁ W SZKOLENIACH JEST BEZPŁATNY!

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA KWESTIONARIUSZY ZGŁOSZENIOWYCH (bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Supraślu lub Filii w Zaściankach), DOSTĘPNYCH NA STRONIE WWW.SUPRASL.PL

 

 

logo EFR

Kalendarium

 Czerwiec 2024 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
101112131415
17181920212223
24252627282930

Nadchodzące wydarzenia

Msza Św. w intencji Ofiar...

czerwiec
niedziela
16
16 czerwca 2024r. o godz. 13:00 pod pomnikiem Ofiar w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce
13:00

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.