Ulica Podlaska w Sobolewie stanowi bardzo ważny, zbiorczy układ drogowy w tej miejscowości. To właśnie tu znajduje się jedyna szkoła podstawowa w tej części gminy Supraśl. Dlatego też budowa oświetlenia drogowego była celem priorytetowym.

Korzystają z niej przede wszystkim mieszkańcy Sobolewa i Henrykowa, ale też Grabówki i Zaścianek.

Oświetlenie tej ważnej drogi było i jest priorytetowym zadaniem. Pierwszy etap tej bardzo długo oczekiwanej inwestycji miał miejsce trzy lata temu. Wykonana wówczas przebudował drogi wraz z chodnikami w  znaczny sposób poprawiła warunki bezpieczeństwa jej użytkowników, a w szczególności dzieci chodzących dotychczas poboczem do szkoły. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić jak funkcjonowało Sobolewo bez tej inwestycji.

- Niestety z uwagi na trudności natury formalnej po przebudowie drogi  ul. Podlaska pozostała oświetlona jedynie na odcinku od torów do ul. Łagodnej – zauważyła pani Monika Suszczyńska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Supraślu, mieszkanka Sobolewa.- Na prośbę mieszkańców rozpoczęłam starania o zabezpieczenie środków finansowych na realizację oświetlenia pozostałych fragmentów drogi. W wyniku powyższego w ubiegłym roku wykonano oświetlenie na pierwszym odcinku tj. od ronda w Grabówce do torów.

Lampy na tym fragmencie zapaliły się jesienią 2017 r. 

- Niejednokrotnie słyszę głosy zadowolenia mieszkańców  z realizacji tej inwestycji. Zarówno dorośli jak i dzieci czują się bezpieczniej idąc bądź jadąc przez las, chętniej korzystają z ciągu pieszo-jezdnego do późnych godzin wieczornych – powiedziała pani Monika Suszczyńska.

Aktualnie gmina Supraśl przystąpiła do realizacji oświetlenia na drugim i zarazem ostatnim odcinku  ul. Podlaskiej, tj. od ul. Łagodnej do ul. Stawowej. Na rozświetlenie latarni oczekują zwłaszcza mieszkańcy posesji położonych przy samej drodze jak i budynków wielorodzinnych w Sobolewie oraz mieszkańcy Henrykowa.

Ale to nie koniec inwestycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

- Aktualnie trwają prace związane z realizacją parkingów w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły oraz zatoki autobusowej przy skrzyżowaniu z ul. Rybacką – zauważa Przewodnicząca Rady Miejskiej w Supraślu. - Zbiegnie się to z ustawieniem wnioskowanych przez rodziców znaków zakazu zatrzymywania się w ciągu ul. Podlaskiej.

Niestety wciąż dużym problemem są jadący tą drogą kierowcy, którzy zapominają o tym, co najważniejsze - bezpieczeństwie dzieci uczęszczających tą drogą do szkoły w Sobolewie.

- Celem zapobieżenia rozwijania dużych prędkości na tym odcinku ustawiono ogranicznik w postaci podwyższenia na drodze. Dzieciom na przejściu drogowym przy szkole asystuje osoba dorosła pracująca na zlecenie Gminy. Dzięki wszystkim tym działaniom poprawia się standard życia mieszkańców naszej miejscowości, dlatego z niecierpliwością czekamy na dokończenie realizacji wspomnianych inwestycji – podsumowała pani Monika Suszczyńska. 

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.