18 stycznia Rada Powiatu Białostockiego przyjęła budżet na 2018 rok. Znajdują się w nim inwestycje związane z gminą Supraśl m.in.: projekt drogi powiatowej łączącej Ciasne z Ogrodniczkami, wymagającej budowy nawierzchni wraz z chodnikami, oświetleniem i krawężnikami, dalszy ciąg budowy ulicy Nowej w Supraślu (o wartości 800 tys. zł) czy największa inwestycja w 2018 roku realizowana wspólnie z gminą Supraśl - budowa drogi powiatowej łączącej Sobolewo z Henrykowem. Inwestycja ta kosztować będzie gminę Supraśl i Powiat Białostocki po 600 tysięcy złotych.

 

Ponadto w budżecie powiatu zarezerwowano środki na ul. K.Ciołkowskiego w Grabówce ( budowa odwodnienie i skrzynek rozsączających).

Niestety poszerzenie i modernizacja drogi w Surażkowie nie znalazły się w nowouchwalonym budżecie.

- Mam nadzieję, że i tym problemem w najbliższym czasie zajmą się radni powiatowi – podsumował Burmistrz Supraśla.

"Za" przyjęciem budżetu Powiatu Białostockiego na 2018 rok, a jednocześnie „za” inwestycjami, które dotyczą gminy Supraśl, na trzech radnych reprezentujących interesy naszej społeczności w radzie powiatu opowiedzieli się: Henryk Suchocki i Wojciech Fiłonowicz. Radny Michał Kozłowski wstrzymał się od głosu.

Ponadto informujemy, że Gmina Supraśl wystąpi do Powiatu Białostockiego z pismem o wykonanie modernizacji drogi łączącej Sowlany z ulicą 42 Pułku Piechoty w Białymstoku, na którą to w minionym roku gmina Supraśl przekazała sto tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji technicznej.

Inwestycja ta obejmowałaby w pierwszym etapie „zlikwidowania” dwóch niebezpiecznych zakrętów przy ulicy Alejkowej w Sowlanach oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem ulicznym. Warto dodać, że trzy lata temu doszło tam do niebezpiecznego wypadku z udziałem autobusu szkolnego.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.