W szybkim tempie idzie budowa żłobka i przedszkola w Sobolewie, największej inwestycji w historii Gminy Supraśl.

IMG 3039

Wartość umowy podpisanej z wykonawcą opiewa na sumę 10,5 miliona złotych. Żłobek ma zacząć działać już w przyszłym roku, przedszkole rok później.

 prz01

Wykonawca inwestycji - firma Redil wzniosła już parter nowego obiektu. Prace idą niezwykle szybko i sprawnie. Docelowo w Sobolewie powstanie niezależnie funkcjonujący obiekt z własnym wyposażeniem technicznym. Na parterze będzie żłobek z trzema oddziałami (25 dzieci w oddziale) oraz część wejściowa z szatnią i klatką schodową. Przedszkole gminne znajdować się będzie na dwóch kondygnacjach nowego obiektu ( I i II piętro). W przedszkolu przewidziano funkcjonowanie pięciu oddziałów, po 25 dzieci w każdym. Na I i II kondygnacji ulokowane też zostaną sale dydaktyczne, pomieszczenia administracyjno - biurowe i socjalne.

W obiekcie ( pierwsze piętro) zaprojektowano pełną kuchnię z własną klatką schodową.  Kuchnia zaopatrywać będzie w posiłki żłobek, nowe i istniejące przedszkole gminne. Realizacja inwestycji podzielona została na 2 etapy. W pierwszym powstanie żłobek. Uruchomienie żłobka zaplanowane zostało już na początek 2022 roku. Przedszkole zacznie funkcjonować rok później. Równocześnie z rozpoczęciem działalności przez żłobek  w Sobolewie, zacznie również działać kuchnia i stołówka.

prz02

Budowa żłobka i przedszkola w Sobolewie jest pilną potrzebą, gdyż w miejscowościach takich jak Sobolewo, Grabówka i Zaścianki gwałtownie rośnie demografia i przybywa dzieci. Istniejące obiekty przedszkolne nie są w stanie wszystkich ich przyjąć. Natomiast żłobka gminnego do tej pory w ogóle nie było. Na budowę żłobka i przedszkola w Sobolewie Gmina Supraśl otrzymała ponad 2,2 mln zł dofinansowania z rządowego programu „Maluch Plus”.

Adam Białous

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.