Plac zabaw przy przedszkolu imienia św. Jana Pawła II w Supraślu został już urządzony i wyposażony. Ta największa inwestycja,  realizowana z budżetu obywatelskiego gminy, wygląda naprawdę pięknie. Dzieci, które ją oglądają, nie mogą się już doczekać otwarcia placu i zabawy na nim.

Na placu zabaw zamontowano  m.in. huśtawki, ślizgawki, małe domki, podziemne tunele, przeróżne piaskownice, karuzele, koparkę w piaskownicy czy ściankę wspinaczkową. Plac zabaw jest podzielony na dwie części – małą i dużą. Strefa mniejszego placu zabaw będzie dodatkowo ogrodzona. Wykonano mały amfiteatr ze sceną. Amfiteatr łączy się z przedszkolnym tarasem, co daje więcej miejsca dla widowni. W części widowni ustawiono trzy rzędy siedzeń – półkoliste, drewniane ławki. Scena i widownia przykryte zostały jasnej barwy, płóciennym, składanym dachem.

plac1

Obecnie prace prowadzone są właściwie tylko w otoczeniu placu zabaw. Przy przedszkolu zbudowany zostanie parking na 15 miejsc samochodowych oraz zmieni się, na bardziej atrakcyjne, otoczenie budynku. Przewidziano też wykonanie nowego wjazdu z ulicy Szkolnej. Przebudowane zostanie wejście do budynku przedszkola,  z wykonaniem pochylni, poszerzeniem schodów i wejścia. Montowana jest instalacja elektryczna. Stoją już latarnie.

Atutem placu zabaw są rosnące tam, nie młode już, drzewa m.in. lipy i świerki. Te drzewa, których podczas budowy nie usunięto, a pozostawiono, będą dawać bawiącym się dzieciom zdrowy cień. Jest to szczególnie ważne latem, podczas upałów. W oczy uderza czystość i biel świeżego piasku w piaskownicach. Na środku jednej z piaskownic zamontowano zabawkową małą koparkę, wykonaną z nierdzewnej stali. Zapewne będzie ona jedną z głównych atrakcji placu zabaw. Kompleks zabaw dla dzieci jest kolorowy i wesoły. Większość urządzeń do zabawy wykonana jest z drewna i sklejki. Zamontowane urządzenia  są bardzo różnorodne od huśtawek, przez zjeżdżalnie, tory przeszkód, małe domki do podziemnych przejść pod zieloną skarpą.

plac2

Warty około miliona złotych projekt „Budowa nowoczesnego placu zabaw i kompleksowe zagospodarowanie terenu przy Przedszkolu z O.I. im. św. Jana Pawła II w Supraślu” jest jednym z zadań ujętym do realizacji w budżecie gminy Supraśl w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Adam Białous

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.