Przedstawiciele naszej gminy odwiedzili gminę Suwałki. Obie strony mogły wymienić się doświadczeniami i planami na przyszłość.


3 września Burmistrz R. Dobrowolski wraz z Sekretarzem Gminy M. Żukowskim złożyli wizytę w gm. Suwałki. Spotkanie odbyło się na zaproszenie wójta Zbigniewa Mackiewicza. Głównym zagadnieniem poruszanym w dyskusji była wymiana doświadczeń w zakresie drogownictwa.
- W czasie urlopu, będąc nad jez. Wigry, zwróciłem uwagę na nietypową technologię utwardzania lokalnych dróg. Stosuje się tam beton, a nie asfaltobeton. Jak się okazało, drogi budowane w ten sposób są równe, nie kruszą się na krawędziach jezdni, a poza tym są znacznie tańsze – oszczędności w stosunku do ulic asfaltowych wynoszą nawet do 40 %. Ich zaletą jest także ekologiczność, gdyż beton pod wpływem ciepła nie wydziela szkodliwych substancji – powiedział R. Dobrowolski.

Gmina Supraśl od pięciu lat kontynuuje program utwardzania dróg. W tym czasie udało się wyasfaltować przeszło 25 km ulic, głównie na terenach wiejskich. Mankamentem tej metody jest jednak fakt, że nie może być stosowana w ciągach pozbawionych infrastruktury podziemnej (gaz, kanalizacja, wodociąg itp.). Cały czas szukamy więc nowych rozwiązań, które pozwolą na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie potencjału naszego gminnego programu. Liczymy, że takie wizyty, jak ta w gm. Suwałki, zaprocentują już w niedalekiej przyszłości wdrożeniem kolejnych innowacji.

Suwalki droga

Jedna z podsuwalskich dróg utwardzona nawierzchią z betonu

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Styczeń 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.