Podlascy posłowie: Dariusz Piontkowski i Jarosław Zieliński, w asyście samorządowców podsumowali działania rządu na rzecz bezpieczeństwa Polaków.


Budowa nowych posterunków policji, powołanie wojsk obrony terytorialnej, program modernizacji służb mundurowych, doposażanie armii czy ochotniczych straży pożarnych - dzięki nim Polscy obywatele czują się bezpiecznie i ogromna w tym zasługa działań rządów PiS oraz prezydenta Andrzeja Dudy, który także i w tych kwestiach współpracował z rządem i był inicjatorem wielu działań w tej dziedzinie – powiedział na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski Minister Edukacji, pełnomocnik regionalny PiS w Podlaskiem.
Potwierdził to Jarosław Zieliński - były wiceminister MSWiA, który przyczynił się do powstania w Zaściankach posterunku policji oraz do ocalenia przed likwidacją przez rząd PO-PSL posterunku policji w Supraślu.


- Z bezpieczeństwem jest tak jak z powietrzem - jak oddychamy czystym powietrzem, to o tym nie myślimy – powiedział Jarosław Zieliński. - Kiedy czujemy się bezpiecznie, to nie zwracamy na to uwagi i to jest coś naturalnego. Problem pojawia się wtedy, kiedy tego bezpieczeństwa zabraknie i wtedy odczuwamy tę wielką wartość.


Pod względem bezpieczeństwa Polska w ostatnich latach bardzo się zmieniła. Przez cztery lata na modernizację służb mundurowych w województwie podlaskim trafiło ok. 300 mln zł, do służb trafiło ponad 400 pojazdów. Powstała też Krajowa Mapa Bezpieczeństwa, która usprawniła prace służb mundurowych w czuwaniu nad bezpieczeństwem Polaków.


- Za rządów PO-PSL zlikwidowano ponad połowę z ok. 800 posterunków policji, zostało ich połowa – powiedział Jarosław Zieliński. - Mieszkańcy mniejszych miejscowości zasługują na taką samą jakość życia jak dużych miastach. W Podlaskiem zamknięto 17 posterunków. W ostatnich latach odtworzono trzynaście z nich, zbudowano trzy nowe: w Zaściankach, Sokołach i w Raczkach. Cztery kolejne są w budowie. Posterunki stały się symbolem naszej polityki bezpieczeństwa, naszej - czyli rządu Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta.


Bardzo znaczący wpływ na inwestycje w bezpieczeństwo miały tez samorządy, które przekazywały swoje środki na ten cel lub nieruchomości, np. Gmina Supraśl przekazała działkę pod budowę nowego posterunku policji w Zaściankach. W ostatnim czasie, w związku z epidemią koronawirusa przekazano też ozonator do odkażania pomieszczeń i pojazdów policyjnych.

 

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Marzec 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.