3 111 073 zł  powędruje do budżetu naszej gminy w ramach rządowego programu tarczy antykryzysowej dla samorządów.


- Chcemy wspierać mieszkańców gmin, bo zależy nam na zrównoważonym rozwoju. Dzięki tarczy antykryzysowej pragniemy zrekompensować środki przeznaczone na inwestycje, które stracono przez pandemię koronawirusa – powiedział minister Łukasz Schreiber, prezentując założenia rządowego programu pomocy dla samorządów.

W konferencji, która odbyła się na rynku w Choroszczy, wzięli też udział włodarze województwa, powiatu oraz poszczególnych gmin, w tym Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

- Po wsparciu dla rodzin i firm przyszła kolej na samorządy. Dzięki temu programowi przejdziemy przez ten kryzys suchą stopą – dodał senator Mariusz Gromko.

W ramach tzw. tarczy antykryzysowej 4.0 do wszystkich gmin w Polsce ma trafić 5 miliardów, a do powiatów miliard złotych. Województwo podlaskie ma dostać 230 milionów. Przy podziale środków kierowano się przede wszystkim bilansem wydatków inwestycyjnych w poszczególnych jednostkach samorządowych. Dzięki temu gmina Supraśl, jako jedna z najprężniej rozwijających się w powiecie, otrzymała aż 3 111 073 zł.

Wśród uczestników dzisiejszej konferencji to trzeci wynik – więcej otrzymała tylko gmina Łapy oraz Powiat Białostocki. Pozyskane w ten sposób środki pozwolą na kontynuowanie już rozpoczętych inwestycji bez obawy, że koronawirus wyhamuje tempo rozwoju naszej gminy.

 

IMG 4411

IMG 4425

Na zdj. Minister Łukasz Schreiber oraz Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski

IMG 4438

Na zdj. Senator Mariusz Gromko oraz Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski

IMG 5760

Na zdj. Na zdj. Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski oraz Wojewoda Podlaski Bohdn Paszkowski   Foto: PUW

Na zdj. (od lewej) Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski, Jan Pekowski Starosta Powiatu Białostockiego, Jacek Chrulsi Burmistrz Czarnej Białostockiej

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Marzec 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.