Nowa Rada Miejska w Supraślu

19 listopada Rada Miejska w Supraślu zainaugurowała VIII kadencję. Uroczyste posiedzenie odbyło się w Domu Ludowym.


- Mając pełen skład 15 radnych, co stanowi kworum, uważam Radę za otwartą – powiedział przewodniczący senior Tadeusz Karpowicz, rozpoczynając tym samym nową, VIII kadencję Rady Miejskiej w Supraślu. Uroczystości w Domu Ludowym poprzedziły nabożeństwa odprawione w prawosławnym monastyrze pw. Zwiastowania NMP i katolickim kościele pw. NMP Królowej Polski. Po otwarciu sesji nowo wybrani radni oraz burmistrz – elekt złożyli ślubowanie, a następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego rady. Większością głosów na stanowiska te obrano Monikę Suszczyńską oraz Artura Olechno.

cerkiew

Inauguracyjną sesję VIII. kadencji Rady Miejskiej w Supraślu poprzedzono Molebniem do Matki Boskiej Supraskiej w Prawosławnym Monasterze  Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa w Supraślu oraz Mszą Świętą w Kościele p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Supraślu

kosciol

 


- Sprawując swój urząd będę starał się zmieniać na lepsze naszą Gminę Supraśl. Chcę powiedzieć, że jesteśmy jedną z najpiękniejszych gmin, o wspaniałym potencjale gospodarczym, handlowym, turystycznym i uzdrowiskowym. Naszym wspólnym celem powinno być to, aby tworzyć więzi społeczne z tymi którzy już tu mieszkają, jak i z tymi którzy będą mieszkać, inwestując przede wszystkim w infrastrukturę. Nowy samorząd, który dziś poznaliśmy, to ludzie, którzy  wraz ze mną podejmują się trudu odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę, za każdego obywatela. Wierzę, że w imię dobra mieszkańców sprostamy temu zadaniu – powiedział Burmistrz Radosław Dobrowolski.


Decyzją wyborców w skład nowo powołanej rady weszli: Mariola Małgorzata Borowa, Janusz Fidziukiewicz, Jacek Janusz Sołowiej, Marcin Januszkiewicz, Tadeusz Karpowicz, Jerzy Matwiejczuk, Łuksza Jarmoszko, Artur Olechno, Radosław Sakowski, Iwona Grycuk, Mariusz Romanowicz, Daniel Sadowski, Dawid Sienkiewicz, Monika Suszczyńska oraz Krystyna Woronko.

Kalendarium

 Wrzesień 2019 
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
161718192022
23242526272829
30      

Nadchodzące wydarzenia

Święto Podziemia Niepodle...

wrzesień
sobota
21

12:00

Wybory do Sejmu i Senatu ...

październik
niedziela
13
Informacje szczegółowe (kliknij)
07:00 - 21:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.