Piotr Sadowski z Sobolewa wygrał zawody w w Trójboju siłowym  Arnold Classic XPC World 2019 w ramach Arnold Sport Festiwal. Impreza odbyła się w dniach 28.02.2019 r. – 03.03.2019 r. w Ohio (USA). Zwycięzca dumnie reprezentował gminę Supraśl, a brawa i gratulacje złożył mu sam organizator - Arnold Schwarzenegger.

- Radość i duma nie do opisania, największe zawody na świecie, publiczność liczona w tysiącach..., dalej jestem w szoku - napisał na swoim profilu Fb Piotr Sadowski. - Spełnione marzenie! Dziękuję za pomoc przy stracie dla niezastąpionych kompanów - Marcin Lenarciak i Arkadiusz Herodowicz, bez Was to na nawet bym tu nie doleciał.

22-letni Piotr Sadowski z Sobolewa w tegorocznej edycji Arnold Classic XPC World 2019 startował po raz pierwszy. Ta prestiżowa impreza organizowana jest przez Arnolda Szwarzeneggera, znanego aktora i kulturystę. Startują w niej najlepsi na świecie zawodnicy.Sam start był dla zawodnika z gminy Supraśl sporym wyróżnieniem, ale pierwsze miejsce i podniesienie aż 333,5 kg okazało się spełnieniem marzeń. 

– Do pierwszego podejścia było ciężko. Stres był ogromny, ale później było już z górki. Konkurencja była bardzo mocna – opowiada Piotr.

 

Gmina Supraśl była jednym ze sponsorów uczestnictwa Piotra Sadowskiego w zawodach w Ohio. 07 lutego Burmistrz Supraśla i Pan Piotr Sadowski podpisali umowę dofinansowującą udział w mistrzostwach w zamian za promocję gminy Supraśl podczas imprezy Arnold Classic XPC World 2019.

Foto: P.Sadowski

p sadowski podium

Mistrz może być tylko jeden! Brawo Piotr Sadowski!

p sadowski flaga

Piotr Sadowski z Sobolewa dumnie reprezentował gminę Supraśl, a brawa i gratulacje złożył mu sam Arnold Schwarzenegger

p sadowski statuetka

p sadowski trenerzy

Na zdj. Piotr Sadowski z Arkadiuszem Herodowiczem i Marcinem Lenarciakiem

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Lipiec 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
  123
  

Nadchodzące wydarzenia

PSALMY - wystawa prac Mię...

lipiec
sobota
4
od 04.07. do 03.08 w Muzeum Ikon w Supraślu

VI Międzynarodowy Kongres...

wrzesień
niedziela
13
VI Międzynarodowy Kongres „EKO FORUM” odbędzie się w dniach 13-14 września 2020 roku. W...
11:00 - 16:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.