Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020

           

            Burmistrz Supraśla uprzejmie informuje, że Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020, który jest kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności/osobami z orzeczeniami równoważnymi oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w tym zakresie. Zapewnienie wsparcia w zakresie usługi opieki wytchnieniowej wpisuje się w główny cel powstałego w dniu 1 stycznia 2019 r. państwowego funduszu celowego pn. Fundusz Solidarnościowy. Członek rodziny lub opiekun sprawujący bezpośrednią opiekę nad dzieckiem/osobą niepełnosprawną, którym przyznano pomoc w postaci usługi opieki wytchnieniowej nie ponosi odpłatności za usługę przyznaną w ramach Programu.

            Gmina Supraśl w terminie do 3 kwietnia 2020 r. zamierza złożyć wniosek do Wojewody Podlaskiego. Następnie Wojewoda w terminie do 17 kwietnia 2020 r. sporządzi i przekaże wniosek na środki finansowe z Programu wraz z listą rekomendowanych wniosków ministrowi właściwemu do spraw zabezpieczenia społecznego. Minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego dokona ostatecznej weryfikacji zatwierdzenia wniosków złożonych przez wojewodów w terminie do 30 kwietnia 2020 r.

            Gmina Supraśl do przyznania usługi będzie kwalifikować osoby na podstawie Karty zgłoszenia do Programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2020, które będą dostępnie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Supraślu, oraz w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Supraślu. O możliwości składania Kart zostaniecie Państwo poinformowani w kolejnym ogłoszeniu. W związku z powyższym prosimy pilnie śledzić stronę Urzędu Miejskiego w Supraślu, gdyż dalsze informacje dotyczące Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 będą sukcesywnie na niej zamieszczane.

Burmistrz Supraśla

dr Radosław Dobrowolski

 

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.