Jedna z firm telekomunikacyjnych podpisałą umowę z tartakiem w Supraślu na wybudowanie wieży - stacji bazowej telefonii komórkowej. W ślad za tym firma wystąpiła do tutejszego urzędu o wydanie warunków zabudowy. Gmina Supraśl rozpatrując wniosek od dnia jego wpłynięcia, nie podziela zamiarów inwestora.

Stanowisko w sprawie również zajęła Rada Miejska w Supraślu, która w dniu 26 kwietnia na sesji podjęła negatywne stanowisko w stosunku do zamiarów firmy telekomunikacyjnej. Zdanie Rady Miejskiej i urzędu dodatkowo wsparli mieszkańcy Supraśla. Skierowali na ręce władz protest podpisany przez 246 osób.
Podobnie, jak Mieszkańcy Supraśla Burmistrz i Radni nie zgadzają się, by w Uzdrowisku Supraśl stanęła 56 – metrowa konstrukcja, która oprócz zaburzenia krajobrazu miasta mogłaby negatywnie wpłynąć na zdrowie mieszkańców i przebywających tu turystów.

Władze Supraśla dziękują Mieszkańcom za wyrażenie swojej opinii w tak ważnej sprawie. Wzmocni to dotychczasowe stanowisko zajęte przed miesiącem przez Radę Miejską oraz Burmistrza Supraśla.

Zakończono roboty pokrywcze dachu w przedszkolu w Grabówce oraz ustawiono cokoły elewacyjne i ruszty z desek. Rozpoczęto wykonywanie podłoża pod posadzki. Trwają roboty nad instalacją fotowoltaiczną oraz sanitarne. 

- Dzięki budowie targowiska w Supraślu przez cały rok będzie promowana żywność lokalna pochodząca od sprzedawców z całego regionu - powiedział Burmistrz Supraśla podczas podpisania umowy z wykonawcą supraskiego targowiska.

W dniu 25.05.2018 r. (piątek) Burmistrz Supraśla przyjmuje interesantów w Filii UM w Zaściankach w godz. 13.00-15.00

Burmistrz Supraśla ogłosił przetarg na  przebudowę ul. Rybackiej w Sobolewie. Oferty można składać do 05 czerwca br. do godz. 11:00 w Urzędzie Miejskim w Supraślu. Ulica  Rybacka stanowi bardzo ważny układ komunikacyjny dla mieszkańców Sobolewa, Henrykowa i Zaścianek.

To bardzo ważna dla mieszkańców Ogrodniczek, Karakul i Ciasnego inwestycja. Potwierdzeniem jest trzecie miejsce w ubiegłorocznym głosowaniu mieszkańców w Budżecie Obywatelskim Gminy Supraśl. Dziś, w poniedziałek, 21 maja 2018 r. Burmistrz Supraśla podpisał umowę z wykonawcą nowej stacji uzdatniania wody w Ogrodniczkach.

Kalendarium

 Maj 2018 
PnWtŚrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
212223242527
28293031   

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.