Gmina Supraśl rozpoczęła nabór wniosków na dofinansowanie zadań proekologicznych. To pierwsza edycja tego programu i jak się okazało już w kilka dni po ogłoszeniu naboru cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców Gminy Supraśl.

Program „Dobry Start”

To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

Dla kogo wsparcie?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Ważne!

  • Świadczenie dobry start przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole  (a szkoła  w rozumieniu przepisów rozporządzenia oznacza szkołę podstawową, dotychczasowe gimnazjum, szkołę ponadpodstawową i dotychczasową szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno- -wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy).
  • Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.
  • Świadczenie dobry start nie podlega unijnej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Oznacza to, że gmina ustala prawo do  świadczenia dobry start samodzielnie i nie przekazuje wniosku  do wojewody, nawet jeśli jeden z rodziców dziecka przebywa poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej - w państwie Unii Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub w Szwajcarii. 

Jak otrzymać świadczenie dobry start?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej a także osoba ucząca się.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Supraślu ul. Józefa Piłsudskiego 17 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.30 do 15.30 i w piątek w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz w Urzędzie Miejskim w Supraślu
Filia w Zaściankach ul. Szosa Baranowicka 58/4 Zaścianki w poniedziałek 7.30-15.30, wtorek, środa, piątek 7.30 do 15.00, czwartek 7.30 do 17.00.

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek będzie można składać już od 1 lipca 2018r. online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia 2018r. drogą tradycyjną (papierową).

 

Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2018r.

 

Procedura uproszczona

 W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania świadczenia „Dobry start” zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.

Wnioskodawcy zostanie przesłana informacja o przyznaniu świadczenia dobry start na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej – o ile wnioskodawca wskazał adres poczty elektronicznej we wniosku. W przypadku gdy wnioskodawca nie wskazał adresu poczty elektronicznej, zostanie on poinformowany  o możliwości  osobistego odebrania informacji o przyznaniu świadczenia dobry start.

Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

Ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” oraz jego wypłata będzie następować w terminie do 2 miesięcy (licząc od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami). W przypadku wniosków kompletnych złożonych w lipcu lub sierpniu, rodziny otrzymają świadczenie „Dobry start” nie później niż do 30 września 2018r.

 

Pliki do pobrania:

Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia dobry start:

https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/userfiles/_public/1_NOWA%20STRONA/Polityka%20rodzinna/1.pdf

Załącznik do wniosku ustalenie prawa do świadczenia dobry start:

https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/userfiles/_public/1_NOWA%20STRONA/Polityka%20rodzinna/SDS_1Zv3.pdf

Akty prawne:

https://www.mpips.gov.pl/download/gfx/mpips/pl/defaultopisy/11079/1/1/Zalacznik%20nr%203%20-%20Rozporzadzenie%20Rady%20Ministrow.pdf

https://www.mpips.gov.pl/download/gfx/mpips/pl/defaultopisy/11079/1/1/M2018000051401.pdf

 

OGŁOSZENIE

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Supraślu informuje, iż informacja o przyznaniu świadczenia „Dobry start” będzie wysłana z adresu e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na wskazany przez wnioskodawcę  adres poczty elektronicznej.

Proszę nie odpowiadać na wygenerowaną wiadomość.

17 lipca 2018 roku przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Supraślu przekazali protokolarnie wyłonionemu wykonawcy plac budowy na którym ma być wykonana nowa stacja uzdatniania wody.

Stacja będzie budowana obok istniejących ująć wody, tuż obok przedsiębiorstwa Bradro w Ogrodniczkach. Termin wykonania inwestycji to koniec listopada br. roku. Koszt wynosi ok. 1.7mln złotych.  

Na ulicy Rybackiej w Sobolewie ruszyły roboty drogowe. Obecna powierzchnia szutrowa zostanie zmieniona na powierzchnię asfaltową. W ramach inwestycji zostanie wykonana również kanalizacja deszczowa, a także odcinki sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Obecnie wykonawca przygotowuje plac budowy, zwozi materiały oraz ziemię na wymianę gruntów. Planowany termin zakończenia zadania to 16 Listopad br.

Ogólny koszt całego projektu wynosi 7 mln zł. Dofinansowanie z budżetu Państwa wynosi 2 mln zł.

W najbliższy poniedziałek zamieścimy odrębny komunikat skierowany do mieszkańców ulicy Rybackiej w Sobolewie sprawie możliwości zapoznania się z dokumentacją techniczną inwestycji i składania wniosków w zakresie dostosowania zjazdów na posesje.

Trwają prace wykończeniowe na nowej sali, wykonywane są okładziny na ścianach z cegły klinkierowej oraz montowany jest sufit podwieszany. Do sufitu zostaną przymocowane dwa duże głośniki które będą służyć na lekcjach wychowania fizycznego oraz podczas uroczystości szkolnych. W sąsiednich salach lekcyjnych trwają prace przygotowawcze do malowania ścian, a w szatniach i łazienkach kończone są prace związane z montażem glazury i terakoty oraz armatury sanitarnej.

Gmina Supraśl przygotowuje się do remontu i adaptacji pomieszczeń w Centrum Kultury i Rekreacji na ul. Cieliczańskiej, na potrzeby Klubu Seniora. Obecnie prowadzone są prace związane z przygotowaniem dokumentacji technicznej a następnie zostanie wyłoniony wykonawca robót budowlanych. Gmina otrzymała na ten cel środki zewnętrzne. Pochodzą one z Budżetu Państwa, z którego Gmina Supraśl otrzymała 120 000 zł dofinansowania. Poniżej zamieszczamy wizualizacje przygotowane przez pracownię projektową Imagine.

Wakacje to czas wzmożonego zapotrzebowania na krew. W związku z tym już po raz drugi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku organizuje wakacyjną akcję poboru krwi w miejscu chętnie odwiedzanym przez mieszkańców województwa podlaskiego - w Supraślu.

Akcja odbędzie się 22 lipca, czyli w najbliższą niedzielę. Mobilny punkt poboru krwi pojawi się tuż obok plaży, na bulwarach nad rzeką Supraśl, w godzinach 10.00 - 16.00.

Każda osoba, która odda krew otrzyma od nas pamiątkową koszulkę.

Event zostanie zorganizowany w ramach programu polityki zdrowotnej pn. "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020.

Zakończono prace budowalne na gminnym odcinku ulicy Wiatrakowej w Sowlanach. Droga została utwardzona w ramach programu powierzchniowe utwardzenie nawierzchni dróg z wykorzystaniem mieszanek mineralno-asfaltowych w gminie Supraśl.

Kalendarium

 Lipiec 2018 
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.