Zamysł powołania Rady Seniorów w Gminie Supraśl pojawił się ponad rok temu – rozpoczął spotkanie Radosław Dobrowolski Burmistrz Supraśla. - 07 grudnia ubiegłego roku Rada Miejska w Supraślu podjęła uchwałę, która stworzyła prawne podstawy działania Rady Seniorów.

 

-Seniorzy są bardzo zróżnicowani – zauważyła dr Katarzyna Sztop-Rutkowska prezes Fundacji Badań i Działań Społecznych "SocLab”.- Wy jesteście aktywni, ale są też osoby starsze, którym ciężko jest wyjść z domu. To, że w Gminie Supraśl powstała Rada Seniorów to sukces całej gminy. Mam nadzieję, że inne gminy będą brały z was przykład. Życzę spokojnej i efektywnej pracy. Moc i siła jest widoczna.


- To nasz sposób, na aktywizację seniorów – dodał Radosław Dobrowolski. – Najważniejsze, żeby czuć „power” w sercach. Nie zaglądać do peselu ale wspólnie i efektywnie działać.


Zgodnie z zapisami pierwszą sesję Rady Seniorów zwołał Burmistrz Supraśla. Oprócz piętnastu członków, którzy decyzją Rady Miejskiej w Supraślu zostali wybrani na czteroletnią kadencję Rady Seniorów na inauguracyjne posiedzenie przybyli m.in.: dr Katarzyna Sztop-Rutkowska prezes Fundacji Badań i Działań Społecznych "SocLab”, lekarz medycyny rodzinnej dr Alina Maliszewska-Tur, dyrektor biura LGD Puszcza Knyszyńska - Joanna Sokólska oraz zaproszeni goście.


Na spotkanie przybył też Mirosław Bielawski Burmistrz Wasilkowa, gdzie jeszcze w tym miesiącu zacznie oficjalnie działać Rada Seniorów.
- Mamy już przystosowany i wyposażony budynek Klubu Seniora, są już też prowadzone zajęcia m.in. ćwiczenia rehabilitacyjne które cieszą się dużym powodzeniem. W tej kadencji utworzyliśmy też Uniwersytet Trzeciego Wieku – powiedział Mirosław Bielawski. – Bardzo cieszę się , że widzę zacne, miłe i młode grono Rady Seniorów w Supraślu. Mam nadzieję, że jako partnerskie gminy będziemy współpracować i w tym zakresie.


Rada Seniorów w Gminie Supraśl ma być organem doradczym i opiniodawczym, który według Burmistrza Supraśla będzie brany pod uwagę w działaniach podejmowanych przez supraski magistrat. Jak na razie swoją siedzibę będzie mieć w świetlicy w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Supraślu. W przyszłym roku seniorzy przeprowadzą się do Klubu Seniora w budynku Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Gmina Supraśl dostała na ten cel 120 000 zł dotacji. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego pomieszczenie po Galerii Wołkowa zamieni się w klubokawiarnię dla seniorów, w której będzie można odpocząć, wypić kawę, urządzić warsztaty kulinarne czy inne formy aktywności. Wyremontowany zostanie też korytarz i toalety.


Jednym z pierwszych działań Rady Seniorów w Gminie Supraśl jest tzw. Książeczka Życia, która będzie rozdawana seniorom. Jest to kompendium wiedzy zdrowotnej o przebytych chorobach czy przyjmowanych lekach. Książeczka życia będzie dostępna już wkrótce w przychodniach lekarskich w gminie Supraśl.Przewodniczącym Rady Seniorów został jednogłośnie wybrany (przez członków) Krzysztof Wolframm.

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów w Gminie Suppraśl zwołał i otworzył Burmistrz Supraśla

Członkowie Rady Seniorów otrzymali akty nominacyjne i gratulacje

Jednogłośnie na przewodniczącego Rady Seniorów w Gminie Supraśl został wybrany pan Krzysztof Wolfram

Jednym z pierwszych działań Rady Seniorów w Gminie Supraśl jest tzw. Książeczka Życia, która będzie rozdawana seniorom.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Lipiec 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.