Zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i Stadionu PGE Narodowy to nagroda za zajęcie drugiego miejsca, jaka czekała na uczniów klasy VI w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ogrodniczkach, którzy brali udział w konkursie "Ukwiecamy gminę Supraśl" zorganizowanym przez Burmistrza Supraśla.

 

Wycieczka odbyła się 24 października. Punktulanie o godzinie 5:45, młodzież wraz z nauczycielkami Bożeną Filipczuk i Małgorzatą Muszyńską – Garstka wyruszyli na jednodniową wycieczkę, wprost do miasta Syrenki -Warszawy.

Wędrówka po stolicy zaczęła się od odwiedzenia Centrum Nauki Kopernik.

- Tam najpierw konstruowaliśmy przeróżne urządzenia i budowle w Majsterni, później doświadczaliśmy, testowaliśmy, wątpiliśmy, pytaliśmy i popełnialiśmy błędy – każdy na swój sposób odkrywał prawa rządzące otaczającym nas światem - relacjonowały nauczycielki. - Następnie udaliśmy się na „Pojedynek mistrzów” – spotkanie dwóch wielkich umysłów i dwóch wielkich idei, które zmieniły świat. Uczeni jak bokserzy zajęli miejsca w ringu. Są gotowi do walki! Kto wygra? Prąd stały, ulubieniec Thomasa Edisona? Czy prąd przemienny, forsowany przez Nikolę Teslę? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy na spektaklu w Teatrze Wysokich Napięć.„Pojedynek” prądów zrobił na nas ogromne wrażenie i dostarczył elektryzujących wrażeń.

Ciekawą lekcją okazało się planetarium, gdzie uczniowie dowiedzieli się jak przygotować się do pobytu na stacji kosmicznej i zobaczyć, jak trudnym i wyczerpującym doświadczeniom są poddawani astronauci, zanim wyruszą na wyprawę życia.

- Mogliśmy się poczuć się jak astronauta, który startuje w kosmos lub unosi się w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dowiedzieliśmy się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w przestrzeni kosmicznej. Pomimo dużego ryzyka, chęć eksploracji kosmosu jest silniejsza ponieważ to największa przygoda człowieka, która pcha ludzkość do dalszych poszukiwań. Jak się do niej przyłączyć? Odpowiedzi szukaliśmy na pokazie filmu „Astronauta” - wspominają uczniowie.

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Lipiec 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.