Podczas wizyty w Supraślu, profesor Marek Konarzewski przekazał do zbiorów biblioteki w Supraślu dwujęzyczny album pt. ŚCIEŻKAMI PUSZCZY KNYSZYŃSKIEJ wydany przez Wydawnictwo Uniwersytetu w Białymstoku.

W dniu 20 lipca br. została zawieszona akcja napowietrzania wody w supraskim kąpielisku prowadzona przez zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej. Jest to związane z sukcesywną poprawą stanu wody supraskiego kąpieliska, na co złożyły się prowadzone napowietrzanie/natlenianie wody oraz poprawa warunków pogodowych. Wysłuchajmy komunikatu Zastępcy Burmistrza Supraśla Pana Marcina Iwaniuka na temat aktualnej sytuacji na Zajmie.

Plac zabaw przy przedszkolu imienia św. Jana Pawła II w Supraślu został już urządzony i wyposażony. Ta największa inwestycja,  realizowana z budżetu obywatelskiego gminy, wygląda naprawdę pięknie. Dzieci, które ją oglądają, nie mogą się już doczekać otwarcia placu i zabawy na nim.

KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Supraślu informuje, że awaria zasilania prądowego jednej z pomp na stacji uzdatniania wody została już usunięta. Jednocześnie władze gminy zwracają się do mieszkańców z prośbą, o ograniczenie podlewania przydomowych ogródków do niezbędnego minimum. 

Gmina Supraśl rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę rozbudowy szkoły w Sobolewie. Firma AKCESS Starosta i Wspólnicy z Białegostoku wykona tę inwestycję za ponad 5,5 miliona złotych.

„Wybrana została oferta wykonawcy AKCESS Starosta i Wspólnicy sp. j. - z ceną brutto 5 570 000, 00 zł oraz okresem gwarancji 7 lat. Przedmiotową decyzje Zamawiający uzasadnia tym, iż oferta niniejszego Wykonawcy była ofertą kompletną, niepodlegającą odrzuceniu i uzyskała najwyższą ilość punktów.” - napisano w piśmie dotyczącym rozstrzygnięcia przetargu.

W różnych miejscach Supraśla stanęły kapliczki, które przechodnie mogą podziwiać, a jeśli chcą - modlić się przy nich. Jest to wystawa plenerowa „Kapliczki – dziedzictwo kulturowe”, którą przygotowało Muzeum Ikon w Supraślu.

Tegoroczne lokalne obchody Święta Niepodległości z racji na panującą epidemię Covid-19 odbędą się w bardzo kameralnym wydaniu.

Tradycyjnie o godz. 7:30 w Klasztorze Męskim Zwiastowania NMP w Supraślu odbędzie się Liturgia Święta w intencji Polski, zaś o godz. 10:00 w Kościele p.w. Świętej Trójcy w Supraślu zaplanowana jest Msza Święta w intencji Ojczyzny. 

W tym roku z racji na remont Ogrodu Saskiego nie będzie też tradycyjnego składania kwiatów pod pomnikiem  upamiętniającym mieszkańców Supraśla, którzy polegli w latach 1914-1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Przedstawiciele gminy Supraśl odwiedzą natomiast Miejsca Pamięci Narodowej znajdującej się na terenie naszej gminy, gdzie zapalą znicze pamięci.

 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Maj 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.