Supraski Rower Uzdrowiskowy już działa! 1 sierpnia zostały aktywowane dwie wypożyczalnie rowerowe, a mieszkańcy Supraśla zyskali możliwość korzystania ze swojego samoobsługowego systemu.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest darmowe. Aby skorzystać z systemu konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Supraski Rower Uzdrowiskowy obejmuje 2 lokalizacje i 12 jednośladów. Stacje będą dostępne przez całą dobę do końca listopada. Stacje wypożyczeń znajdują się na rynku w Supraślu oraz przy szkole w Sobolewie. Operator systemu, Nextbike Polska, wdrożył system i przez cały okres umowy będzie odpowiadał za jego kompleksową obsługę.

Rejestracja w kilka minut

Przed skorzystaniem z roweru należy wejść na stronę internetową www.supraskirower.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin, uiścić opłatę inicjalną w wysokości minimum 10 złotych i kliknąć w link weryfikacyjny. Po zaksięgowaniu płatności na koncie, można już dokonywać wynajmów. Operator systemu, firma Nextbike Polska, zwraca uwagę, że konto użytkownika jest aktywne (umożliwia wypożyczanie), tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł.

Zgodnie z cennikiem wypożyczalni, pierwsze 20 minut każdego wynajmu roweru jest zawsze darmowe. Czas od 21 do 60 minuty kosztuje 1 złoty. Druga godzina to 3 złote, a każda następna – 5 złotych. Sama opłata inicjalna, o ile nie zostanie wykorzystana na wypożyczenia dłuższe niż 20 minut, podlega zwrotowi w momencie zamknięcia konta w systemie lub jest do wykorzystania na przejazdy powyżej bezpłatnych limitów czasowych w ramach sieci wypożyczalni rowerów Nextbike.

SRU można szybko i łatwo wypożyczyć

Samo wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. W celu wynajęcia roweru za pomocą terminalu wystarczy nacisnąć przycisk „Wypożycz” na klawiaturze. Następnie – zalogować się, podając numer telefonu komórkowego i PIN nadany podczas rejestracji oraz podać numer roweru, który chcemy wynająć. Po tych operacjach zostanie on zwolniony automatycznie. Jeżeli rower jest zabezpieczony linką – należy odblokować go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego.

Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, wtedy wypożyczenie jest jeszcze łatwiejsze. W ten sposób można wypożyczyć rower zarówno zamknięty w elektrozamku jak i zabezpieczony za pomocą obejmy bez podchodzenia do terminala.

Szybki zwrot

Zwrócenie roweru dokonywane jest poprzez „wpięcie” go do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdza, że zostało to zrobione prawidłowo. W takim przypadku, żadne inne czynności przy terminalu nie są już wymagane. W celu upewnienia się, że proces przebiegł pomyślnie, można dokonać weryfikacji na swoim koncie użytkownika – za pośrednictwem strony www lub aplikacji mobilnej Nextbike. Jeśli nie ma wolnego miejsca w stacji, wystarczy przypiąć rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasować cyfry. Następnie podejść do terminala, nacisnąć „Zwrot” na klawiaturze i postępować zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu lub zadzwonić na infolinię.

Tysiące rowerów w Polsce na wyciągnięcie ręki

Za uruchomienie i obsługę Supraskiego Roweru Uzdrowiskowego odpowiada największy w Polsce operator samoobsługowych wypożyczalni Nextbike Polska. SRU jest kompatybilny białostockim BiKeRem i z systemami w wielu miastach w Polsce. Mieszkańcy Supraśla, posiadający aktywne konto w swoim systemie, mogą korzystać z rowerów systemów Nextbike bez dodatkowej rejestracji i zbędnych formalności.

Do dyspozycji użytkowników Supraskiego Roweru Uzdrowiskowego została uruchomiona specjalna infolinia – działa całodobowo pod numerami telefonu: 85 733 91 91 (koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów).

SRU4

Kalendarium

 Październik 2023 
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Transmisja Sesji Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.