logo

Uzdrowisko Supraśl

Supraśl to niezwykle atrakcyjny zakątek Podlasia i Puszczy Knyszyńskiej, mający ponad 500-letnią historię, która złotymi zgłoskami wpisała się w historię Rzeczypospolitej.

Miasteczko położone jest w odległości zaledwie 208 km od centrum Warszawy i połączony znakomitą nowo przebudowaną drogą szybkiego ruchu S-8, oraz od jedynie 10 km od stolicy regionu Białegostoku.

Tylko tu odnajdziemy zaciszne miejsca z drewnianymi domami, kościołami, cerkwiami i kapliczkami. To tu zamieszkują: Polacy, Białorusini, Rosjanie, Tatarzy, potomkowie Żydów i Niemców. Wyznawcy katolicyzmu, prawosławia, judaizmu czy protestantyzmu. Tu znajdziemy niepowtarzalne miejsca ulubione przez reżyserów filmowych znakomitych polskich seriali takich jak „Blondynka” czy „U Pana Boga za piecem” lub „U Pana Boga w ogródku”.

Supraśl to wpisany na stałe w krajobraz przepiękny Monastyr z najnowocześniejszym w Polsce Muzeum Ikon oraz liczne zabytki  architektury XIX wiecznej. To również przepiękna urokliwa dolina rzeki Supraśl z bogatą florą i fauną Puszczy Knyszyńskiej, wspaniała do organizowania spływów kajakowych.

Supraśl jest jednym z najmłodszych polskich uzdrowisk i drugim obok Augustowa kurortem na Podlasiu. Współczesny Supraśl to urocza, leśna polana usytuowana w centrum Puszczy Knyszyńskiej, gdzie głównym walorem, decydującym o rozwoju turystyki uzdrowiskowej jest przyroda. To miejsce, gdzie czas wydaje się płynąć wolniej, a sosnowy las, kształtuje mikroklimat. Tu unoszą się zdrowotne sosnowe olejki eteryczne, a przy śpiewie ptaków odpoczywają zaganiani współczesnością ludzie.

Supraśl od 2002 roku posiada status Uzdrowiska nizinnego, klimatycznego, borowinowego.

W oparciu o udokumentowane właściwości lecznicze cennych borowin i właściwości leczniczych klimatu, ustalono dla Uzdrowiska Supraśl następujące kierunki lecznicze:

1) choroby górnych i dolnych dróg oddechowych,

2) choroby kardiologiczne,

3) choroby ortopedyczno- urazowe,

4) choroby reumatologiczne,

Unikatowość uzdrowiska Supraśl polega na lokalizacji miasteczka w centrum największego zwartego kompleksu leśnego w Polsce, Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.

Lasy otaczające Supraśl, to swojego rodzaju Leśny Park Uzdrowiskowy wyposażony w wytyczone i oznakowane trasy służące terapii ruchowej: takie jak szlaki konne, nordic walking, rowerowe i narciarskie. 

Uzdrowisko Supraśl wyposażone jest w pełną infrastrukturę turystyczną. W „Sanatorium Knieja” oraz 2 hotelach *** , ”Borowinowy Zdrój” i „Hotel Supraśl”, wyposażonych w ośrodki SPA oraz w 4 pensjonatach i hostelach ok. 500 kuracjusz odwiedzających Supraśl, odnajdzie wspaniałe warunki do spędzenia mile czasu delektując się regionalnymi potrawami. Do Supraśla zapraszamy nie tylko po „strawę dla ciała”, ale również „dla ducha” bo tu ma swą siedzibę znany w kraju i poza granicami Polski, „Teatr Wierszalin”. Wszystkie te atrakcje możemy bez problemu sfinansować, bowiem w miasteczku znajdują się dwa banki z bankomatami, a połączenia światłowodowe i sieci komórkowe oraz liczne punkty „hot spot” umożliwiają łatwy kontakt ze znajomymi i rodzinami na całym świecie.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju - mały projekt" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Napisz do nas

Dane kontaktowe

Adres:

Urząd Miejski w Supraślu

ul. Józefa Piłsudskiego 58

woj. podlaskie

16-030 Supraśl

 
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
tel.: 085 713 27 35
 
www:  suprasl.pl

Galeria

Obejrzyj największe atrakcje turystyczne:

Wszelkie prawa zastrzeżone | ©2020 Turystyka | zaloguj