logo

Ścieżki turystyczne i edukacyjne

Dolina Jałówki o długości 3 km Biegnie przez najciekawsze fragmenty rezerwatu "Jałówka". Prezentuje przekrój doliny Jałówki - jednego z licznych puszczańskich strumieni oraz  charakterystyczne dla Puszczy Knyszyńskiej zbiorowiska roślinne, w tym naturalne starodrzewy. Ta ścieżka również kończy się przy wiacie, gdzie można odpocząć przy ognisku. Jest to o tyle istotne, że po drodze trzeba pokonać całkiem nienizinne pagórki, na których można się nieco zasapać.  
 Kopna Góra o długości 4 km

Bierze początek przy bramie Arboretum. W znacznej części biegnie przez rezerwat przyrody "Woronicza", utworzony dla ochrony doliny rzeczki Woronicza, oraz występującej tam roślinności. Na dalszym odcinku ścieżki prezentowane są przykłady sposobów gospodarowania w lesie. Tu, jako leśnicy, mamy szansę wykazać choćby w wycinkowej formie, że wiedza zdobyta w trakcie wieloletniej nauki zawodu służy nam, wbrew obiegowym sądom, do znacznie inteligentniejszych zajęć niż bieganie po lesie z siekierą i strzelbą. Po zatoczeniu pętli ścieżka kończy się na dużej polanie (dawnej składnicy drewna), gdzie pod wiatą, przy ognisku, można spokojnie przetrawić zdobytą wiedzę

 

 Krasne o długości 3 km

Biegnie przez zachowane w naturalnym stanie, charakterystyczne dla Puszczy Knyszyńskiej, siedliska borowe. Można tu obejrzeć drzewostany ze wspaniałymi, starymi sosnami.

 
     
     
     
     

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju - mały projekt" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Napisz do nas

Dane kontaktowe

Adres:

Urząd Miejski w Supraślu

ul. Józefa Piłsudskiego 58

woj. podlaskie

16-030 Supraśl

 
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
tel.: 085 713 27 35
 
www:  suprasl.pl

Galeria

Obejrzyj największe atrakcje turystyczne:

Wszelkie prawa zastrzeżone | ©2021 Turystyka | zaloguj