logo

Bulwary

Bulwary nad rzeką Supraśl to miejsce stworzone zarówno do wypoczynku aktywnego jak i leniuchowania. Teren został przygotowany z myślą o rozbudowie turystycznej miasta Supraśl – Uzdrowiska. Turyści i mieszkańcy miasta mogą teraz cieszyć się wieloma atrakcjami przygotowanymi na rozległym obszarze w urokliwej dolinie Supraśli.

Bulwary w Supraślu są doskonałym miejscem na niedzielny wypoczynek z rodziną lub znajomymi. Aleja spacerowa rozciągająca się na dlugości 1100m wzdłuż rzeki Supraśl idealnie nadaje się zarówno na spokojny spacer jak i sportowy marsz z kijkami. Wzdłuż nadrzecznej ścieżki prowadzi także trasa rowerowa z przygotowanymi kilkoma stojakami na rowery.

Nad Bulwary supraskie mogą wybrać się także osoby ceniące sportową formę wypoczynku. Zlokalizowane tam atrakcje zapewnią aktywne spędzenie czasu. Na przykład boiska do piłki nożnej, siatkowej czy korty tenisowe są ogólnie dostępne. Podobnie jest z innymi wyznaczonymi w obszarze bulwarów miejscami rekreacyjnymi: siłownia na świeżym powietrzu, stoły do ping-ponga i plac do gry w mini golfa. Warto wspomnieć również o wyłożonym kostką kamienną polu do gry w szachy. Plansza do gry jest tak duża, że role figur szachowych mogą przyjmować sami turyści. Jest tu też bajkowy plac zabaw dla dzieci oraz wypożyczalnia sprzętu turystyczno-rekreacyjnego: trikkie, gokartów, rowerów itp.

Wypoczynek nad bulwarami w Supraślu umilają rozstawione przy alejkach ławeczki. Odpoczywając na nich można podziwiać dolinę rzeki Supraśl. Droga spacerowa została również oświetlona stylowymi lampami oraz wzbogacona o tablice informacyjne. Zaś wielbicieli słonecznych kąpieli mogą rozgościć się w przy  kąpielisku z łagodnym, piaszczystym zejściem do wody.

Warto wspomnieć, że Bulwary nad rzeką Supraśl zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – ułatwiono nie tylko wjazdy na teren kompleksu, ale także zadbano o odpowiednią szerokość alei spacerowych.

 


IMG 8429IMG 8432

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju - mały projekt" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

Napisz do nas

Dane kontaktowe

Adres:

Urząd Miejski w Supraślu

ul. Józefa Piłsudskiego 58

woj. podlaskie

16-030 Supraśl

 
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
tel.: 085 713 27 35
 
www:  suprasl.pl

Galeria

Obejrzyj największe atrakcje turystyczne:

Wszelkie prawa zastrzeżone | ©2021 Turystyka | zaloguj