logo

Ścieżki turystyczne i edukacyjne

Dolina Jałówki o długości 3 km Biegnie przez najciekawsze fragmenty rezerwatu "Jałówka". Prezentuje przekrój doliny Jałówki - jednego z licznych puszczańskich strumieni oraz  charakterystyczne dla Puszczy Knyszyńskiej zbiorowiska roślinne, w tym naturalne starodrzewy. Ta ścieżka również kończy się przy wiacie, gdzie można odpocząć przy ognisku. Jest to o tyle istotne, że po drodze trzeba pokonać całkiem nienizinne pagórki, na których można się nieco zasapać.  
 Kopna Góra o długości 4 km Bierze początek przy bramie Arboretum. W znacznej części biegnie przez rezerwat przyrody "Woronicza", utworzony dla ochrony doliny rzeczki Woronicza, oraz występującej tam roślinności. Na dalszym odcinku ścieżki prezentowane są przykłady sposobów gospodarowania w lesie. Tu, jako leśnicy, mamy szansę wykazać choćby w wycinkowej formie, że wiedza zdobyta w trakcie wieloletniej nauki zawodu służy nam, wbrew obiegowym sądom, do znacznie inteligentniejszych zajęć niż bieganie po lesie z siekierą i strzelbą. Po zatoczeniu pętli ścieżka kończy się na dużej polanie (dawnej składnicy drewna), gdzie pod wiatą, przy ognisku, można spokojnie przetrawić zdobytą wiedzę  
 Krasne o długości 3 km Biegnie przez zachowane w naturalnym stanie, charakterystyczne dla Puszczy Knyszyńskiej, siedliska borowe. Można tu obejrzeć drzewostany ze wspaniałymi, starymi sosnami.  
     
     
     
     

 

 

 

Projekt   współfinansowany   ze   środków
Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Program   Rozwoju  Obszarów   Wiejskich
na lata 2007 – 2013

Write to us

Contact details

Adres:

Urząd Miejski w Supraślu

ul. Józefa Piłsudskiego 58

woj. podlaskie

16-030 Supraśl

 
mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
tel.: 085 713 27 35
 
www:  suprasl.pl

Gallery

Obejrzyj największe atrakcje turystyczne:

Wszelkie prawa zastrzeżone | ©2021 Turystyka | zaloguj