Otwarcie ul. Kodeksu Supraskiego, Rymarka i Uroczysko Pustelnia w Supraślu

17 października br., w pięknej scenerii skąpanego w słońcu jesiennego dnia, otwarto ul. Kodeksu Supraskiego, Uroczysko Pustelnia i Rymarka.

 

Niewątpliwie jest to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie Supraśla w ostatnich latach. Mieszkańcy nie będą już musieli kłopotać się z dotarciem do swoich posesji, co sprawiało sporo problemów zwłaszcza podczas wiosennych roztopów.  Nowo wybudowane drogi zapewnią też bezpieczny dojazd do terenów inwestycyjnych uzdrowiska Supraśl.

- Realizowaliśmy tą inwestycję od zeszłego roku i wreszcie dotarliśmy do szczęśliwego finału – powiedział Burmistrz Radosław Dobrowolski – Ul. Kodeksu Supraskiego i Rymarka znajdują się bezpośrednio przy szpitalu uzdrowiskowym, do którego już od paru miesięcy przybywają kuracjusze z całego kraju. Teraz, dzięki tej drodze, będą mogli pojawić się u nas nowi inwestorzy z branży uzdrowiskowej.

Po przecięciu biało – czerwonej wstęgi ulica została poświęcona przez duchownych wszystkich supraskich parafii: ks. Andrzeja Chutkowskiego, ks. Wiesława Kuleszę i o. Sergiusza Matwiejczuka. W uroczystości ponadto wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, radni różnego szczebla, mieszkańcy oraz wypoczywający w szpitalu kuracjusze. 

Świeżo otwarta inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, pod nazwą „Projekt zintegrowany: Poprawa dostępności do terenów inwestycyjnych przy ul. Kodeksu Supraskiego”. W dwuetapowym przedsięwzięciu udało się wybudować 1,79 km dróg oraz zapewnić uzbrojenie terenów inwestycyjnych w uzdrowisku Supraśl na obszarze 2,78 ha. Ogólna wartość projektu wyniosła niemal 6, 5 mln zł., z czego 3 mln zł. pokryły fundusze europejskie. 

AZ

rymarka4

rymarka3

rymarka2

rymarka1

Kalendarium

 Maj 2019 
PnWtŚrCzPtSoN
  
  

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa "SACRUM ET P...

kwiecień
piątek
26
Wernisaż - 26.04.2019 r. o 17:00 w Punkcie Usług Turystycznych "Bukowisko" w Supraślu

Targi Elektromobilności n...

maj
niedziela
26
Zapraszamy na otwarte imprezy z okazji V Międzynarodowego Kongresu Eko Forum
9.00 - 17.00...

V Międzynarodowy Kongres...

maj
niedziela
26
26 – 28 maja 2019 r. w Supraślu odbędzie się V Międzynarodowy Kongres Eko Forum.
09:00 - 17:00

Supraska Wiosna Chopinows...

maj
wtorek
28
Dom Ludowy w Supraślu
19:00

Promocja monografii z oka...

czerwiec
poniedziałek
3
miejsce: Dom Ludowy w Supraślu
18:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.