Przedstawiciele naszej gminy odwiedzili gminę Suwałki. Obie strony mogły wymienić się doświadczeniami i planami na przyszłość.


3 września Burmistrz R. Dobrowolski wraz z Sekretarzem Gminy M. Żukowskim złożyli wizytę w gm. Suwałki. Spotkanie odbyło się na zaproszenie wójta Zbigniewa Mackiewicza. Głównym zagadnieniem poruszanym w dyskusji była wymiana doświadczeń w zakresie drogownictwa.
- W czasie urlopu, będąc nad jez. Wigry, zwróciłem uwagę na nietypową technologię utwardzania lokalnych dróg. Stosuje się tam beton, a nie asfaltobeton. Jak się okazało, drogi budowane w ten sposób są równe, nie kruszą się na krawędziach jezdni, a poza tym są znacznie tańsze – oszczędności w stosunku do ulic asfaltowych wynoszą nawet do 40 %. Ich zaletą jest także ekologiczność, gdyż beton pod wpływem ciepła nie wydziela szkodliwych substancji – powiedział R. Dobrowolski.

Gmina Supraśl od pięciu lat kontynuuje program utwardzania dróg. W tym czasie udało się wyasfaltować przeszło 25 km ulic, głównie na terenach wiejskich. Mankamentem tej metody jest jednak fakt, że nie może być stosowana w ciągach pozbawionych infrastruktury podziemnej (gaz, kanalizacja, wodociąg itp.). Cały czas szukamy więc nowych rozwiązań, które pozwolą na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie potencjału naszego gminnego programu. Liczymy, że takie wizyty, jak ta w gm. Suwałki, zaprocentują już w niedalekiej przyszłości wdrożeniem kolejnych innowacji.

Suwalki droga

Jedna z podsuwalskich dróg utwardzona nawierzchią z betonu

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa prac Z. Waszczeni...

listopad
poniedziałek
16
Miejsce: Galeria Ikon w Supraślu
ul. Chodakowskiego 3
 

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.