Pragniemy poinformować, że dotychczasowe ograniczenia związane z czasem pracy oświetlenia ulicznego wynikały z wybuchu pandemii COVID -19. Związana z tym niepewna sytuacja finansowa, stale docierające informacje o możliwości załamania się dochodów budżetowych w konsekwencji przyczyniły się do konieczności wprowadzania oszczędności budżetowych w naszej gminie.

Działania Gminy w szczególności były ukierunkowane w taki sposób aby przede wszystkim nie ograniczać wydatków inwestycyjnych.
Obecnie światła będą zapalać się już po zmierzchu.
Dodatkowym utrudnieniem w naszej gminie jest fakt występowania dwóch rodzajów systemów zapalania oświetlenia drogowego, zegary astronomiczne (zapalają i gaszą oświetlenie zgodnie z porami wschodu i zachodu słońca w odniesieniu do poszczególnych okresów roku) oraz czujniki zmierzchu (zapalają oświetlenie samoczynnie gdy natężenie światła staje się mniejsze). W przypadku czujników zmierzchowym nie ma możliwości regulacji czasu zapalania i gaszenia.

W przyszłości będziemy musieli podjąć działania związane z ujednoliceniem włączania się oświetlenia.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Styczeń 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.