Przedsiębiorca realizując nową inwestycję na terenie gminy Supraśl może skorzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym na podstawie decyzji o wsparciu nowej inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.


Nowa inwestycja to:
• Utworzenie nowego przedsiębiorstwa
• Zwiększenie zdolności produkcyjnej
• Dywersyfikacja produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych produktów
• Zmiana procesu produkcyjnego

Wysokość pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego CIT lub PIT- wynosi:50 % dla dużego przedsiębiorcy 60 % dla średniego przedsiębiorcy, 70 % dla małego i mikroprzedsiębiorcy poniesionych kosztów kwalifikowanych.


NAJWYŻSZA POMOC PUBLICZNA W KRAJU
Na zrealizowanie inwestycji i skorzystanie z ulgi podatkowej przedsiębiorca otrzymuje 15 lat, licząc od dnia otrzymania decyzji o wsparciu.
Aby otrzymać pomoc publiczną projekt inwestycyjny musi spełnić kryteria ilościowe i jakościowe
kryterium ilościowe - minimalne nakłady inwestycyjne, które musi ponieść przedsiębiorca w gminie Supraśl.
40 min zł - duży przedsiębiorca 8 min zł - średni przedsiębiorca 2 min zł - mały przedsiębiorca 0.8 min zł- mikroprzedsiębiorca
kryterium jakościowe - ilość punktów dotycząca projektu inwestycyjnego do uzyskania w gminie Supraśl 4.

NAJNIŻSZA ILOŚĆ PUNKTÓW W KRAJU

Pomoc publiczną mogą otrzymać:
- firmy z sektora tradycyjnego przemysłu z wyjątkiem przedsiębiorstw produkujących m.in.: alkohol, wyroby tytoniowe, stal, energię elektryczną i gaz.
- firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, m.in.: usługi informatyczne, badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych, rachunkowości i kontroli ksiąg, usługi w zakresie księgowości (z wyłączeniem deklaracji podatkowych), usługi w zakresie badań i analiz technicznych, usługi centrów telefonicznych, usługi architektoniczne oraz inżynieryjne.
Szczegółowy zakres działalności, na które nie wydaje się decyzji o wsparciu zawarty jest w Rozporządzeniu w sprawie pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizacje nowych inwestycji

UWAGA!
Decyzję o wparciu nowej inwestycji na gruntach prywatnych i publicznych wydaje SUWALSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA S.A.
ul. T. Noniewicza 49 16-400 Suwałki 87 565 22 17 ssse(a)ssse.com.pl ul. A. Mickiewicza 15 19-300 Ełk 87 610 62 72 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegółowe informacje: www.ssse.com.pl


Przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w gminie Supraśl obsługuje Wydział Obsługi Inwestora w Suwałkach tel./fax 87 565 22 17 tel./fax 87 565 24 49 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Listopad 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
      

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa prac Z. Waszczeni...

listopad
poniedziałek
16
Miejsce: Galeria Ikon w Supraślu
ul. Chodakowskiego 3
 

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.