Plac zabaw przy przedszkolu w Supraślu, wiata rowerowa przy szkole, kompleks sportowy w Ogrodniczkach, teren rekreacyjny w Karakulach i świetlica w Ciasnem. Te miejsca już niedługo zmienią się nie do poznania.

 

Inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego 2019 będą w sumie kosztować 1 mln zł. Z uwagi na ograniczone fundusze gminy niektóre z nich podzielono na etapy. Dotyczy to m.in. inwestycji w Karakulach, gdzie część prac wokół wiaty do spotkań dla mieszkańców odbyła się w ubiegłym roku. Tamtejszy plac zabaw i siłownia zewnętrzna zostały już wykonane. W tym roku odbędzie się jeszcze remont wiaty do spotkań dla mieszkańców oraz magazynku, pojawi się też monitoring. Koszt przedsięwzięcia to ok. 60 tys. zł.

- Drugi etap inwestycji powinien się zakończyć do wakacji – mówi Walerian Anisimowicz, kierownik referatu inwestycji w Urzędzie Miejskim w Supraślu. - W tej chwili przygotowujemy zapytanie ofertowe do potencjalnych wykonawców.

Z kolei zawarta jest już umowa na budowę wiaty rowerowej przy Sportowej Szkole Podstawowej w Supraślu. Roboty właśnie ruszają. Inwestycja powstanie od strony skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Szkolną – przed frontem budynku szkolnego. Zamiast znajdującego się tamżywopłotu powstaną trzy utwardzone i zadaszone platformy, a wewnątrz nich stojaki na 60 rowerów. Będą z nich mogli korzystać uczniowie, ale też turyści, których nie brakuje w sezonie letnim. Teren będzie objęty monitoringiem, pojawią się na nim ławeczki, kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia. Koszt przedsięwzięcia – 120.754 zł.

Urzędnicy pracują nad dokumentacją przetargową dotyczącą zagospodarowania terenu boiska w Ogrodniczkach. W tym roku zostanie rozebrana dawna zlewnia mleka, a teren boiska uporządkowany i nawodniony. Wokół boiska od strony drogi wojewódzkiej zamontowane zostanie podwyższone ogrodzenie z piłkochwytami. Przewidujemy też montaż prefabrykowanego elementu trybuny. Szacowany koszt inwestycji to ok. 130 tys. zł.

Największą inwestycją w budżecie obywatelskim będzie budowa placu zabaw przy przedszkolu w Supraślu. W roku 2020 wykonany zostanie pierwszy etap tej inwestycji o wartości do 470 tys. zł, tak, jak to przewidziano w budżecie naszej gminy. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w maju.

- Liczymy, że obiekt będzie gotowy we wrześniu tak, by najmłodsi mogli już z niego korzystać – mówi kierownik referatu inwestycji.

Z kolei już trwają prace w Ciasnem. Świetlica w tej miejscowości jest docieplana i zyska nową elewację. Powstanie także scena, na której będą mogły odbywać się letnie festyny. Koszt przedsięwzięcia to ponad 180 tys. zł.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Listopad 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
      1
2345678
9101112131415
      

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa prac Z. Waszczeni...

listopad
poniedziałek
16
Miejsce: Galeria Ikon w Supraślu
ul. Chodakowskiego 3
 

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.