W związku problemem wałęsających się psów przypominamy o obowiązkach właścicieli czworonogów w gminie Supraśl. 

 Problem ten szczegolnie dotyczy mieszkańców Ogrodniczek, Sowlan, Karakul i Ciasnego.

Jednocześnie informujemy, że dzielnicowy Posterunku Policji w Supraślu mł. asp. Krzysztof Raszkiewicz prowadzi Plan Działań Priorytetowych ukierunkowany na ujawnianie przypadków nie zachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.


Zgodnie z Regulaminem o zachowaniu czystości i porządku na terenie Gminy Supraśl właściciel zobowiązany jest zapewnić warunki uniemożliwiające samodzielne wydostanie się zwierząt poza obszar posesji na której są trzymane.


Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, zapisane w rozdziale 6 Regulaminu o zachowaniu czystości i porządku na terenie Gminy Supraśl:


§ 16. 1. Nieruchomość, na której przebywają swobodnie zwierzęta domowe winna być ogrodzona zabezpieczona w sposób uniemożliwiający samodzielne wydostanie się zwierząt poza jej obszar.
2. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe mają obowiązek oznakować posesję i sprawować nad nimi nadzór w miejscach publicznych w taki sposób, aby nie powodowały one zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi oraz innych zwierząt.
3. Osoby utrzymujące psy mają obowiązek wyprowadzać je na smyczy a psy, należące do ras uznanych za agresywne lub mieszańce tych ras, dodatkowo muszą być prowadzone w kagańcu.
4. Zwolnienie psa ze smyczy możliwe jest przy spełnieniu jednocześnie następujących wymogów:
1) posiadacz psa sprawuje bezpośrednią, pełną kontrolę nad zachowaniem zwierzęcia;
2) pies jest w kagańcu, za wyjątkiem tych psów, którym niemożliwe jest założenie kagańca ze względu na budowę ciała (np. pekińczyk) lub niewskazane ze względów zdrowotnych.

§ 17. 1. Osoby utrzymujące zwierzęta domowe są obowiązane do niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta w obiektach oraz na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności strefy A i B Uzdrowiska Supraśl na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych itp., przy czym zanieczyszczenia winny być wyrzucane do pojemników na odpady zmieszane.
2. Obowiązek określony w ust. 1 nie dotyczy oznakowanych psów przewodników i psów asystujących osób niepełnosprawnych.

Przypominamy również o  instalowaniu oznaczeń o posiadaniu psa, dzwonków i domofonów na bramkach wejściowych na posesję. 

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Styczeń 2021 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.