Do końca maja br. wydłużono termin zakończenia budowy ulicy Górka Tomka w Zaściankach. Mowa o odcinku od przejazdu kolejowego do początku zabudowy przy ulicy Zaścianki.

 

W trakcie realizacji inwestycji okazało się, że zaistniała konieczność wykonania dodatkowych robót budowlanych, nie objętych wcześniejszą dokumentacją techniczną i zakresem prac przewidzianych w umowie. Brak wykonania na tym dodatkowych - niezbędnych w tym przypadku robót budowlanych spowodowałby w przyszłości niewłaściwe funkcjonowanie przejazdu kolejowego.

Dlatego też, ze względu na prawidłowe dotrzymywanie stawianych przez PKP S.A. warunków w zakresie konieczności spełnienia wszelkich norm i przepisów kolejowych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa przyszłym użytkownikom przejazdu kolejowego, zaistniała konieczność przedłużenia terminu realizacji inwestycji, z wyłączeniem okresu zimowego do konca marca br.

 

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje budowę ulicy Górka Tomka w Zaściankach na odcinku od wcześniej istniejącej nawierzchni asfaltowej poprzez teren kolejowy do początku zabudowy przy ulicy Zaścianki. Jest to tzw. droga gminna klasy "D".

Wykonawca - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KRSYTEX Żukowski Krzysztof, wykona niezbędną infrastrukturę podziemną: kanalizację deszczową i sanitarną, wodociąg, położy linię oświetlenia ulicznego oraz przebuduje linii telekomunikacyjną i energetyczną.
Powstaną chodniki i wjazdy z kostki brukowej betonowej oraz nawierzchnia jezdni wraz ze skrzyżowaniem z drogą boczną w ul. Ziemiańską.  Projekt obejmuje także: ułożenie płyt CBP na przejeździe kolejowym, ustawienie obustronnych barier wygrodzeniowych, montaż oznakowania pionowego oraz przebudowę istniejących przepustów i regulację armatury podziemnej do nowej niwelety jezdni.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Grudzień 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
 
   

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa prac Z. Waszczeni...

listopad
poniedziałek
16
Miejsce: Galeria Ikon w Supraślu
ul. Chodakowskiego 3
 

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.