Jazda z Sobolewa do Henrykowa jest bardziej komfortowa. 27.02 odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego odcinka.


Mieszkańcy Sobolewa i Henrykowa na remont uciążliwej drogi czekali kilkadziesiąt lat.
- Jeszcze kilka lat temu, zwłaszcza po opadach deszczu, było bardzo trudno tędy przejechać, bo samochody zakopywały się w błotnych koleinach. Grzęźliśmy w błocie, trzeba było wyciągać siebie nawzajem ciągnikami. Z kolei, jak była już droga żwirowa, to niestety była dziura na dziurze, a w dziurze dziura - powiedziała Mariola Małgorzata Borowa, radna Rady Miejskiej w Supraślu, sołtys Henrykowa.
Inwestycja zdecydowanie poprawiła nie tylko komfort jazdy, ale sprawiła, że przez Henrykowo będzie kursował autobus.
- Linia miejska nr 105 zostanie przedłużone do pętli w Henrykowie – powiedział Radosław Dobrowolski, Burmistrz Supraśla. - Autobusy BKM mają tam dojeżdżać jeszcze w tym roku.


Podczas uroczystości Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski odczytał list przesłany przez Prezesa Rady Ministrów - Pana Mateusza Morawieckiego.
- Dziękując za zaproszenie na tę uroczystość, wszystkich Państwa zapewniam o mojej pamięci i przekazuję serdeczne pozdrowienia – napisał Premier. - Oddajecie dziś Państwo do użytkowania drogę, która wpłynie na komfort podróży i poczucie bezpieczeństwa jej użytkowników. To ważny, kolejny krok, do powstania spójnego systemu drogowego w naszym kraju, na który składają się przecież nie tylko wielkie inwestycje - autostrady i drogi ekspresowe, ale także te mniejsze, prowadzone lokalnie.

Premier zauważył, że inwestycja została zrealizowana z środków Funduszu Dróg Samorządowych.
- Cieszę się, że tutejsze władze z zaangażowaniem wykorzystują możliwości, jakie stwarza, czego dowodem jest wiośnie ta inwestycja. To wielka korzyść nie tylko dla gminy Supraśl, ale także powiatu Białostockiego. Jestem przekonany, że nowoczesna infrastruktura drogowa pozytywnie wpłynie na jakość życia mieszkańców i będzie pobudzać aktywność inwestycyjną w tym regionie.

Przebudowa 900 metrowego odcinka drogi o szerokosci 6 m. w nawierzchni asfaltowo-polbrukowej kosztowała ponad 2,3 mln zł. Połowa tej kwoty pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych, a po 25 proc. dołożyły: powiat białostocki i gmina Supraśl.

 

otwarcie drogi 27.021

 Foto: Poranny.pl

otwarcie drogi 27.023

 Foto: Poranny.pl

otwarcie drogi 27.026

Foto: Ewelina Buczyńska Starostwo Powiatowe w Białymstoku

otwarcie drogi 27.025

Foto: Ewelina Buczyńska Starostwo Powiatowe w Białymstoku

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Grudzień 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
 
   

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa prac Z. Waszczeni...

listopad
poniedziałek
16
Miejsce: Galeria Ikon w Supraślu
ul. Chodakowskiego 3
 

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.