To drugi posterunek Policji w gminie Supraśl. Powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców, sami zgłosili potrzebę utworzenia takiej jednostki w trakcie konsultacji społecznych.


W piątek, 27. września odbyła się uroczystość otwarcia nowo utworzonego posterunku Policji w Zaściankach. Wzięli w niej udział m.in. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji inspektor Robert Kumor, Jan Perkowski Starosta Białostocki wraz z Zastępca Romanem Czepe, Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski wraz z Zastępcą Marcinem Iwaniukiem, radni Gminy Supraśl oraz zaproszeni goście.

Po uroczystym złożeniu meldunku zgodnie z policyjnym ceremoniałem Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w MSWiA wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku, Dyrektorem Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku inspektorem Maciejem Wesołowskim oraz Burmistrzem Supraśla Radosławem Dobrowolskim przekazali klucz symbolizujący otwarcie Posterunku Policji w Zaściankach kierownikowi nowej placówki. Odbyło się również poświęcenie obiektu.


- Policja musi być dla ludzi i blisko ludzi i takie inwestycje to potwierdzają – powiedział Jarosław Zieliński Wiceminister MSWiA. - Ten posterunek jest bardzo potrzebny, bo to rozległa gmina. Zrodził się on po to, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom tej części gminy Supraśl. To już 110 otwarty posterunek policji dzięki policyjnemu programowi modernizacji służb mundurowych. Niebawem otworzymy kolejne posterunki.


Obecny na uroczystości Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podkreślił jak ważne jest bezpieczeństwo mieszkańców.
- Chcemy aby policjanci byli jak najbliżej, bo nawet jak się nic nie dzieje to gdy policja jest w pobliżu czujemy się po prostu bezpieczni. Całe szczęście że od kilku lat posterunki wracaj do mniejszych miejscowości, a nie koncentrują się tylko w dużych miastach. Gmina Supraśl ma szczególne szczęście bo ma aż dwa posterunki, a to się rzadko w Polsce zdarza. To nowy komfortowy obiekt Cieszę się z mieszkańcami, że mają kolejną inwestycję, która pokazuje że państwo się rozwija.


Z nowo wybudowanego posterunku cieszy się również Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.
- To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców, jedna z wielu, które realizujemy. Bo bezpieczeństwo to nie tylko nowe posterunki ten tu, w Zaściankach, ale również obroniony przed likwidacją i zmodernizowany posterunek policji w Supraślu – powiedział Radosław Dobrowolski. - Tutaj mieszka najwięcej mieszkańców i ta inwestycja znacząco podniesie ich bezpieczeństwo. Ale bezpieczeństwem są również inwestycje drogowe realizowane przez gminę Supraśl o wartości około 16 milionów złotych. Przed nami rozbudowa szkoły w Sobolewie. Dzięki pomocy rządu PiS w ubiegłym roku rozbudowaliśmy szkołe w Ogrodniczkach wybudowaliśmy Klub Seniora, budujemy żłobek, w szkołach powstają gabinety stomatologiczne. Potrzeb jest jeszcze dużo, ale jesteśmy wdzięczni za to co do tej pry udało nam się zrealizować przy wsparciu rządu.


Posterunek Policji w Zaściankach, przy ul. Górka Tomka został utworzony w strukturze organizacyjnej Komisariatu Policji IV w Białymstoku. Pięciu policjantów strzec będzie bezpieczeństwa mieszkańców Grabówki, Sobolewa, Zaścianek, Henrykowa i Majówki. Inwestycja kosztowała ponad 1,6 mln złotych.

 

 Galeria zdjęć (kliknij)

IMG 2771

IMG 2784

IMG 2798

IMG 2823

IMG 2859

IMG 2872

IMG 2873

IMG 2876

IMG 2882

IMG 2871

 

Tekst i foto: MS

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Wrzesień 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.