Trwają prace nad dokumentacją budowy sieci wodociągowej z przłączami wsi Sokołda i Podsokołda oraz budowy SUW w Sokołdzie.

 

Inwestycja jest realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że wykonawca - Przedsiębiorstwo Inżynieryjne San-System sp. z.o.o. oprócz wybudowania sieci wodociągowej wraz z przyłączami i SUW w Sokołdzie ma się zająć również m.in.: przygotowaniem dokumentacji projektowej, uzyskaniem wszelkich pozwoleń, opinii, wykonaniem operatu wodnoprawnego i oczywiście przeszkolenie obsługi wyznaczonej do eksploatacji ujęcia.

Wykonywanie dokumentacji potrwa do końca września bieżącego roku. Budowa zaś - do połowy 2020 roku.

Projekt „Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową sieci wodociągowej dla wsi Sokołda i Podsokołda oraz budowa przydomowej oczyszczalni ścieków przy świetlicy wiejskiej w Sokołdzie” jest realizowany przy wsparciu środków w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie: Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich, poddziałanie: Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej architektury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzania energii”.

Koszt zadania to 1 824 090 zł, z czego 1 028 336 zł to dofinansowanie unijne.

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Lipiec 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
  123
  

Nadchodzące wydarzenia

PSALMY - wystawa prac Mię...

lipiec
sobota
4
od 04.07. do 03.08 w Muzeum Ikon w Supraślu

VI Międzynarodowy Kongres...

wrzesień
niedziela
13
VI Międzynarodowy Kongres „EKO FORUM” odbędzie się w dniach 13-14 września 2020 roku. W...
11:00 - 16:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.