Do przebudowy i zmiany sposobu użytkowania pomieszczeń budynku gminnego w Sobolewie na pomieszczenia przedszkola samorządowego zgłosiły się trzy firmy.

 

Mowa oczywiście o lokalu przy ul. Szosa Baranowicka 94, czyli tam, gdzie do sierpnia ubiegłego roku mieściło się niepubliczne przedszkole.

Najkorzystniejszą cenowo ofertę - 1 163 580,00 zł i siedmioletni okres gwarancji złożyła firma PAWO s.c. z Sobolewa. Na drugim miejscu z ceną 1 168 500,00 zł i również siedmioletnim okresem gwarancji znalazło się Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TAZ –konsorcjum Firma Remontowo-Budowlana Czołpik Tadeusz. Najdrożej wypadło Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe ATM, które zaproponowało cenę 1 236 150,00 zł ale ośmioletni okres gwarancyjny. Na chwilę obecną trwa dalsza procedura przetargowa- uzupełnianie dokumentacji.

W ramach zadania wykonawca wykona przebudowę i remont budynku świetlicy środowiskowej, punktu przedszkolnego i biblioteki przy ul. Szosa Baranowicka 94 w Sobolewie ze zmianą sposobu użytkowania na publiczne przedszkole z zapleczem technologicznym oraz zajmie się zagospodarowaniem terenu.

W chwili obecnej budynek pełni funkcję świetlicy środowiskowej wraz z biblioteką. Jest tam też pomieszczenie, po niepublicznym przedszkolu.

Planowane prace przebudowy i remontu budynku przedszkola dotyczą głównie prac wewnątrz budynku. Głównym założeniem jest dostosowanie budynku do potrzeb przedszkola z dwoma oddziałami, tj. przygotowanie pomieszczeń służących do wydania posiłków dostarczanych z zewnątrz, organizację szatni, toalety ogólnodostępnej i dla dzieci (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz zamontowanie windy towarowej służącej do dostarczania posiłków do sal dydaktycznych.

Dodatkowo należy zagospodarować teren tak, by był dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Planowany czas zakończenia inwestycji przypada na koniec listopada bieżącego roku.

swietlica sobolewo

W chwili obecnej budynek pełni funkcję świetlicy środowiskowej wraz z biblioteką. Jest tam też pomieszczenie, po niepublicznym przedszkolu.

swietlica sobolewo budynek

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Lipiec 2020 
PnWtŚrCzPtSoN
  123
  

Nadchodzące wydarzenia

PSALMY - wystawa prac Mię...

lipiec
sobota
4
od 04.07. do 03.08 w Muzeum Ikon w Supraślu

VI Międzynarodowy Kongres...

wrzesień
niedziela
13
VI Międzynarodowy Kongres „EKO FORUM” odbędzie się w dniach 13-14 września 2020 roku. W...
11:00 - 16:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.