17 stycznia Rada Miejska w Supraślu przegłosowała budżet na 2019 r. Pozwoli to na zrealizowanie kolejnych inwestycji w naszej gminie.


Nowo uchwalony budżet zawiera szereg ważnych przedsięwzięć, które będą realizowane we wszystkich częściach Gminy Supraśl. Zabezpieczono środki na budowę stacji uzdatniania wody wraz z siecią wodociągową dla wsi Sokołda i Podsokołda oraz stworzenie przydomowej oczyszczalni ścieków przy świetlicy wiejskiej w Sokołdzie. Warto przy tym zauważyć, że na modernizację systemu wodociągowo - kanalizacyjnego na terenie całej naszej gminy (m. in. w Sowlanach czy Ogrodniczkach) zostało przeznaczonych ponad 5 000 000 zł. W Sobolewie możliwe stanie się ukończenie budowy ul. Ogrodowej. Powstanie również skatepark i pumptrack - finał wieloetapowej inwestycji realizowanej w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.

Supraśl będzie mógł cieszyć się z nowego rynku w centrum miasta i wyremontowanego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Ruszą też prace nad budową nowoczesnej biblioteki (współfinansowanej przez Instytut Książki w ramach programu Biblioteka +) przy siedzibie CKiR. Supraślan z pewnością uraduje także informacja, że w budżecie na 2019 r. zabezpieczono środki na przywrócenie linii 111. Władze gminy chcą, aby komunikacja miejska do Supraśla funkcjonowała w ramach I strefy biletowej. Burmistrz Radosław Dobrowolski zapewnił, że w najbliższym czasie przystąpi do rozmów na ten temat z BKM.

Kontynuowane również będą prace modernizacyjne nad oświetleniem ulicznym. Grabówka, Sobolewo, Karakule, Jałówka - to tylko niektóre z miejscowości, gdzie zaplanowano środki na ten cel. Do budżetu wpisano także budowę oświetlonych przejść dla pieszych w ciągu Szosy Baranowickiej na odcinku od ronda im. Wojciecha Pełkowskiego aż do Pomnika Ofiar Pamięci Zbrodni Niemieckich w Grabówce. Zwiększy to bezpieczeństwo i komfort członków naszej gminnej społeczności mieszkających przy tej wyjątkowo ruchliwej drodze.

- Inwestycje, które są zaplanowane na 2019 r. zostały równomiernie rozłożone pomiędzy Supraśl i Ogrodniczki, a Grabówkę - powiedział Radosław Dobrowolski. Zapowiedział również, że będzie starał się nakłonić Radę Powiatu do współpracy przy budowie drogi Henrykowo - Sobolewo oraz Grabówka - Sowlany.

 

Uchwała w spr. budżetu Gminy Supraśl na 2019 rok (kliknij)

 

Video z sesji budżetowej (cz.I)- Kliknij

Video z sesji budżetowej (cz.II)- Kliknij

Video z sesji budżetowej (cz.III)- Kliknij

Video z sesji budżetowej (cz.IV)- Kliknij

Video z sesji budżetowej (cz.V)- Kliknij

 

lupe logo

 

Kalendarium

 Listopad 2019 
PnWtŚrCzPtSoN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Nadchodzące wydarzenia

Wystawa o Polskim Państwi...

lipiec
środa
15
Od 15 lipca b.r. w Parku Saskim można oglądać nową wystawę historyczną o...
 - 00:00

Zamknięcie drogi w Sowlan...

sierpień
środa
12
W dniach 12-13 sierpnia w związku z wykonywaniem warstwy ścieralnej będzie zamknięta droga...
00:00 - 23:59

VI Międzynarodowy Kongres...

wrzesień
niedziela
13
VI Międzynarodowy Kongres „EKO FORUM” odbędzie się w dniach 13-14 września 2020 roku. W...
11:00 - 16:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.