Gmina Supraśl z budżetem na 2019 r.

17 stycznia Rada Miejska w Supraślu przegłosowała budżet na 2019 r. Pozwoli to na zrealizowanie kolejnych inwestycji w naszej gminie.


Nowo uchwalony budżet zawiera szereg ważnych przedsięwzięć, które będą realizowane we wszystkich częściach Gminy Supraśl. Zabezpieczono środki na budowę stacji uzdatniania wody wraz z siecią wodociągową dla wsi Sokołda i Podsokołda oraz stworzenie przydomowej oczyszczalni ścieków przy świetlicy wiejskiej w Sokołdzie. Warto przy tym zauważyć, że na modernizację systemu wodociągowo - kanalizacyjnego na terenie całej naszej gminy (m. in. w Sowlanach czy Ogrodniczkach) zostało przeznaczonych ponad 5 000 000 zł. W Sobolewie możliwe stanie się ukończenie budowy ul. Ogrodowej. Powstanie również skatepark i pumptrack - finał wieloetapowej inwestycji realizowanej w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.

Supraśl będzie mógł cieszyć się z nowego rynku w centrum miasta i wyremontowanego budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Ruszą też prace nad budową nowoczesnej biblioteki (współfinansowanej przez Instytut Książki w ramach programu Biblioteka +) przy siedzibie CKiR. Supraślan z pewnością uraduje także informacja, że w budżecie na 2019 r. zabezpieczono środki na przywrócenie linii 111. Władze gminy chcą, aby komunikacja miejska do Supraśla funkcjonowała w ramach I strefy biletowej. Burmistrz Radosław Dobrowolski zapewnił, że w najbliższym czasie przystąpi do rozmów na ten temat z BKM.

Kontynuowane również będą prace modernizacyjne nad oświetleniem ulicznym. Grabówka, Sobolewo, Karakule, Jałówka - to tylko niektóre z miejscowości, gdzie zaplanowano środki na ten cel. Do budżetu wpisano także budowę oświetlonych przejść dla pieszych w ciągu Szosy Baranowickiej na odcinku od ronda im. Wojciecha Pełkowskiego aż do Pomnika Ofiar Pamięci Zbrodni Niemieckich w Grabówce. Zwiększy to bezpieczeństwo i komfort członków naszej gminnej społeczności mieszkających przy tej wyjątkowo ruchliwej drodze.

- Inwestycje, które są zaplanowane na 2019 r. zostały równomiernie rozłożone pomiędzy Supraśl i Ogrodniczki, a Grabówkę - powiedział Radosław Dobrowolski. Zapowiedział również, że będzie starał się nakłonić Radę Powiatu do współpracy przy budowie drogi Henrykowo - Sobolewo oraz Grabówka - Sowlany.

 

Uchwała w spr. budżetu Gminy Supraśl na 2019 rok (kliknij)

 

Video z sesji budżetowej (cz.I)- Kliknij

Video z sesji budżetowej (cz.II)- Kliknij

Video z sesji budżetowej (cz.III)- Kliknij

Video z sesji budżetowej (cz.IV)- Kliknij

Video z sesji budżetowej (cz.V)- Kliknij

Kalendarium

 Kwiecień 2019 
PnWtŚrCzPtSoN
1234567
891011121314
15161718192021
222324
     

Nadchodzące wydarzenia

Gry Bez Prądu

kwiecień
czwartek
25
Restauracja Pięć Dębów ul. Rymarka 7 (wstęp wolny)
18:00

Wystawa "SACRUM ET P...

kwiecień
piątek
26
Wernisaż - 26.04.2019 r. o 17:00 w Punkcie Usług Turystycznych "Bukowisko" w Supraślu
17:00

Badania Mammograficzne

kwiecień
wtorek
30
30 kwietnia 2019 r. w godz. 09:00 - 17:00 przy Urzędzie Miejskim w Supraślu odbedą się...
09:00 - 17:00

Badania mammograficzne dl...

kwiecień
wtorek
30
30.04.w godz. 09:00 - 17:00 przy Urzędzie Miejskim w Supraślu odbedą się bezpłatne badani...
09:00 - 17:00

XXIV Spotkania z Naturą i...

czerwiec
piątek
7

Między 7 a 9 czerwca odbędą się m.in.:
– sesja naukowa o chronionych gatunkach...
10:00 - 22:00

Sesja Rady Miasta

Newsletter

Chcesz być dobrze poinformowany? Zapisz się.